4oci.cz
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...
eLegal se dlouhodobě zaměřuje na marketingové právo a regulaci reklamy ve zdravotnictví.
Co změnila novela zákona o ...
Od 26. května 2021 platí nová pravidla regulace reklamy pro zdravotnické prostředky, tedy produkty ...
Topografie OP
Individuální kontaktní čočky ...
Na podzim 2019 jsem měl telefonát z Brna od kolegy optometristy Tomáše Pospíchala, který se ...

Lennonky v roce 2014

27. 1. 2014

Ti z vás, kterým sluší drobné kulaté brýle, pojmenované podle slavného liverpoolského hudebníka, jsou jistě zvědaví, jak vypadá lennonkovský model brýlí v roce 2014.

Lennonky v roce 2014 – pomocí silikonové kapaliny a minirukojetí na konci obočnic si lze nastavit refrakci

Originální velikost  Lennonky v roce 2014 – pomocí silikonové kapaliny a minirukojetí na konci obočnic si lze nastavit refrakci

Zdroj:  ZED_COMM

Lennonky v roce 2014 – pomocí silikonové kapaliny a minirukojetí na konci obočnic si lze nastavit refrakci Lennonky v roce 2014 – zvoleným materiálem je polykarbonát Lennonky v roce 2014 v barevné kombinaci hnědá a zelená Lennonky v roce 2014 – modročerná kombinace

 

 

Jejich předchůdkyně v sedmdesátých letech byly údajně finančně nejdostupnějšími brýlemi v Anglii na předpis. Nové lennonky zůstaly věrny tradici - opět totiž fungují ve stylu sestav si (v tomto případě spíš nastav si) brýle sám.

Všimnou si jich lidé, kteří potřebují korekci zraku, ale mají hlouběji do kapsy (jak v asijských, tak v evropských či afrických zemích). Budou si tedy nyní moci vybrat z lennonkovské série a ze série brýlí za dolar, o kterých jste již na našich stránkách četli (viz http://www.4oci.cz/bryle-za-dolar-pomoc-ke-svepomoci_4c646).

Tyto brýle zaznamenají rádi i naši čtenáři, optici a optometristé, protože není vůbec špatné vědět, že při prodeji brýlí k nim zavítá do optiky několik skupin lidí: jen menší skupina si může dovolit dražší brýle, tipuji, že většina si koupí maximálně troje cenově přiměřené (tj. ani levné ani drahé) dioptrické brýle za celý život a přijdou i ti (přijdou-li), kteří si mohou dovolit brýle pouze nejlevnější.

U lennonek je sympatické to, že nevypadají (promiňte expresivnější výraz, který bude následovat) jako šunt: mají vtip, vypadají nápaditě - a tím jsou člověku sympatické.

Přejděme od úvodních větných mostů k faktům.

Obočnice a očnice má model z roku 2014 širší než původní, tedy užší lennonky ze sedmdesátých let (hudebník později nosil různé verze těchto brýlí).

Nové lennonky využívají technologii, která umožňuje nastavit si poměrně rychle a jednoduchým způsobem korekci oka i v případě, pokud by byla u každého oka mírně odlišná (budou-li hledat čtenáři podrobnosti v angličtině, pátrejte např. po výrazu Fluid-Injection Technology).

Čočky jsou z polykarbonátu. Technologie s názvem Adlens® Adjustables™ (tedy technologie využívající systém, kdy se čočka přizpůsobuje) znamená, že se používá vrstvená čočka, která zvládne korekci většiny refrakčních vad (čočka má rozpětí od -6 do +3 dioptrií).

Dioptrie se nastavují pomocí číselníku a silikonové kapaliny. Jde tedy o systém dvou čoček, vytvářejících dutinu, v níž je třetí čočka se silikonovou kapalinou, jež se přizpůsobuje.
 
Jakmile pro každou čočku uživatel brýlí nastaví potřebnou korekci, zásobník s kapalinou se ustálí a zafikuje pomocí kruhových minirukojetí na koncích obočnic (vypadá to, jako bychom koncová místa zaplombovali). Otáčecí minirukojeti se následně odstraní a na jejich místo se dají dvě záslepky, barevně sladěné s očnicemi. U kapaliny jde fyzikálně o to, že se pomocí ní mění optická mohutnost čoček.       

Sluneční lennonky se dají nastavit na čtení do blízka či do dálky, na práci spočítačem, lze v nich i sportovat.

Pro jazykově zvídavé - výraz lennonky i lenonky se píše opravdu obojím způsobem (podle chytré příručky  Nová slova v češtině z roku 1998).

Pokud máte v tomto nabitém zimním dni krapet času (za okny ještě trošku sněží), zbývá jen na chvilku zavřít oči, zahřát si vyzáblé ruce v nastalé zimě horkým maxišálkem kávy a zaposlouchat se do slov a hudby několika Lennonových písní z dob Beatles i z doby jeho sólové dráhy - začít by se dalo například těmito skladbami: Cold Turkey, Love, Lucy in the Sky with Diamonds, Help či Strawberry Fields Forever.

Zdroj: faktické informace o brýlích na základě podkladů od firmy ZED_COMM.

 

Autor:  Eva Klapalová  

    [ Katalog firem ]

Petra Slívová J&M optik

Brýlové obruby a sluneční brýle značek JF REY, YOU´S, OXIBIS, EXALTO ...

BTK Optika

Prodej brýlových obrub. Broušení skel a kompletování brýlí. Nabídka pouzder ...

Jan Veit-Sport

Dovoz a prodej dětských slunečních brýlí značky CRAZY DOG, slunečních brýlí ...

Optika Los

Optické služby (poradenství při výběru obrub a skel, opravy obrub), prodej ...

Eiffel optic, Brno

Prodej a zhotovování brýlí, nejmodernější způsob korekce zrakových vad ...

Fokus Optik, a.s., Chomutov

Kvalitní a komplexní péče o zrak. Široký výběr cenově dostupných korekčních ...

Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...
eLegal se dlouhodobě zaměřuje na marketingové právo a regulaci reklamy ve zdravotnictví.
Co změnila novela zákona o ...
Od 26. května 2021 platí nová pravidla regulace reklamy pro zdravotnické prostředky, tedy produkty ...
Topografie OP
Individuální kontaktní čočky ...
Na podzim 2019 jsem měl telefonát z Brna od kolegy optometristy Tomáše Pospíchala, který se ...

Vygenerováno za 0.075 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2023 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.