4oci.cz
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Pacient před zákrokem KTP (vlevo) a po zákroku (vpravo) [7].
Tetování rohovky
Existuje rčení, že oko je okno do duše, jímž lze lépe poznat člověka. Avšak neprůhlednosti oka ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...

Lennonky v roce 2014

27. 1. 2014

Ti z vás, kterým sluší drobné kulaté brýle, pojmenované podle slavného liverpoolského hudebníka, jsou jistě zvědaví, jak vypadá lennonkovský model brýlí v roce 2014.

Lennonky v roce 2014 – pomocí silikonové kapaliny a minirukojetí na konci obočnic si lze nastavit refrakci

Originální velikost  Lennonky v roce 2014 – pomocí silikonové kapaliny a minirukojetí na konci obočnic si lze nastavit refrakci

Zdroj:  ZED_COMM

Lennonky v roce 2014 – pomocí silikonové kapaliny a minirukojetí na konci obočnic si lze nastavit refrakci Lennonky v roce 2014 – zvoleným materiálem je polykarbonát Lennonky v roce 2014 v barevné kombinaci hnědá a zelená Lennonky v roce 2014 – modročerná kombinace

 

 

Jejich předchůdkyně v sedmdesátých letech byly údajně finančně nejdostupnějšími brýlemi v Anglii na předpis. Nové lennonky zůstaly věrny tradici - opět totiž fungují ve stylu sestav si (v tomto případě spíš nastav si) brýle sám.

Všimnou si jich lidé, kteří potřebují korekci zraku, ale mají hlouběji do kapsy (jak v asijských, tak v evropských či afrických zemích). Budou si tedy nyní moci vybrat z lennonkovské série a ze série brýlí za dolar, o kterých jste již na našich stránkách četli (viz http://www.4oci.cz/bryle-za-dolar-pomoc-ke-svepomoci_4c646).

Tyto brýle zaznamenají rádi i naši čtenáři, optici a optometristé, protože není vůbec špatné vědět, že při prodeji brýlí k nim zavítá do optiky několik skupin lidí: jen menší skupina si může dovolit dražší brýle, tipuji, že většina si koupí maximálně troje cenově přiměřené (tj. ani levné ani drahé) dioptrické brýle za celý život a přijdou i ti (přijdou-li), kteří si mohou dovolit brýle pouze nejlevnější.

U lennonek je sympatické to, že nevypadají (promiňte expresivnější výraz, který bude následovat) jako šunt: mají vtip, vypadají nápaditě - a tím jsou člověku sympatické.

Přejděme od úvodních větných mostů k faktům.

Obočnice a očnice má model z roku 2014 širší než původní, tedy užší lennonky ze sedmdesátých let (hudebník později nosil různé verze těchto brýlí).

Nové lennonky využívají technologii, která umožňuje nastavit si poměrně rychle a jednoduchým způsobem korekci oka i v případě, pokud by byla u každého oka mírně odlišná (budou-li hledat čtenáři podrobnosti v angličtině, pátrejte např. po výrazu Fluid-Injection Technology).

Čočky jsou z polykarbonátu. Technologie s názvem Adlens® Adjustables™ (tedy technologie využívající systém, kdy se čočka přizpůsobuje) znamená, že se používá vrstvená čočka, která zvládne korekci většiny refrakčních vad (čočka má rozpětí od -6 do +3 dioptrií).

Dioptrie se nastavují pomocí číselníku a silikonové kapaliny. Jde tedy o systém dvou čoček, vytvářejících dutinu, v níž je třetí čočka se silikonovou kapalinou, jež se přizpůsobuje.
 
Jakmile pro každou čočku uživatel brýlí nastaví potřebnou korekci, zásobník s kapalinou se ustálí a zafikuje pomocí kruhových minirukojetí na koncích obočnic (vypadá to, jako bychom koncová místa zaplombovali). Otáčecí minirukojeti se následně odstraní a na jejich místo se dají dvě záslepky, barevně sladěné s očnicemi. U kapaliny jde fyzikálně o to, že se pomocí ní mění optická mohutnost čoček.       

Sluneční lennonky se dají nastavit na čtení do blízka či do dálky, na práci spočítačem, lze v nich i sportovat.

Pro jazykově zvídavé - výraz lennonky i lenonky se píše opravdu obojím způsobem (podle chytré příručky  Nová slova v češtině z roku 1998).

Pokud máte v tomto nabitém zimním dni krapet času (za okny ještě trošku sněží), zbývá jen na chvilku zavřít oči, zahřát si vyzáblé ruce v nastalé zimě horkým maxišálkem kávy a zaposlouchat se do slov a hudby několika Lennonových písní z dob Beatles i z doby jeho sólové dráhy - začít by se dalo například těmito skladbami: Cold Turkey, Love, Lucy in the Sky with Diamonds, Help či Strawberry Fields Forever.

Zdroj: faktické informace o brýlích na základě podkladů od firmy ZED_COMM.

 

Autor:  Eva Klapalová  

    [ Katalog firem ]

Eiffel optic, Hradec Králové

Prodej a zhotovování brýlí, nejmodernější způsob korekce zrakových vad ...

Oční optika Josef Zvoníček

Nabízíme komplexní optické služby, měření zraku, pomůcky pro slabozraké.

Optika Řežábková

Odborná vyšetření zraku. Velký výběr brýlových obrub a značkových brýlových ...

Oční optika Růžena Augustinová

Prodej dioptrických brýlí, slunečních brýlí a kontaktních čoček. Měření ...

Optik Mgr. Zdeněk Mezírka

Poskytujeme pomůcky pro korekci zraku včetně příslušného vyšetření. Máme ...

Fokus Optik, a.s., Praha 9

Kvalitní a komplexní péče o zrak. Široký výběr cenově dostupných korekčních ...

Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Pacient před zákrokem KTP (vlevo) a po zákroku (vpravo) [7].
Tetování rohovky
Existuje rčení, že oko je okno do duše, jímž lze lépe poznat člověka. Avšak neprůhlednosti oka ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...

Vygenerováno za 0.1259 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2022 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.