4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Veletrh OPTA 2015 v pozitivní náladě

23. 3. 2015

Na brněnském výstavišti se o víkendu konal již 21. ročník Mezinárodního veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA. Letos se jej zúčastnilo 150 vystavujících firem, které obsadily plochu téměř 3000 m2. Celková návštěvnost podle odhadu pořadatelů dosáhne počtu pěti tisíc osob, a to prakticky výhradně registrovaných odborníků.

První páteční módní přehlídka společnosti Safilo oslnila modely značky Max Mara.

Originální velikost  První páteční módní přehlídka společnosti Safilo oslnila modely značky Max Mara.

Foto: Petr Gabzdyl

V pátek 20. března pozorovali návštěvníci OPTY zatmění Slunce – samozřejmě bezpečně s ochrannými brýlemi, které pro ně na svém stánku připravila společnost Essilor. První páteční módní přehlídka společnosti Safilo oslnila modely značky Max Mara. První páteční módní přehlídka na stánku společnosti Safilo oslnila modely značky Max Mara. První páteční módní přehlídka společnosti Safilo oslnila návštěvnice modely značky Max Mara. Přístroj DEEP LIGHTS provádí přesné měření filtrace různých vlnových délek světelného spektra brýlovou čočkou. Brýlové obruby Gucci Flora společnosti Safilo byly oceněny cenou Top Opta 2015 v kategorii Brýlové obruby. Společnost Metzler přivezla na OPTU kromě brýlových obrub také systém PasKal 3D – moderní metodu měření optické korekce s využitím 3D technologií. Plně automatický přístroj VX 120 využitelný pro analýzu předního segmentu oka přinesl ocenění Top Opta 2015 společnosti Rodenstock. V kavárně POTMĚ si mohli návštěvníci vypít černočernou kávu. Podpořili tak nadační fond Světluška na pomoc nevidomým. V expozicích panoval čilý ruch, zde stánek tradičního vystavovatele, společnosti Sagitta, jež získala ocenění Top Opta 2015 za brýlové obruby Line Art XL2063 od výrobce Charmant. Na OPTĚ se sice především vybíraly nové modely brýlí na letošní sezonu, nicméně na některých stáncích se i měřil zrak. Soutěžní vitríny s ukázkami práce aranžérů přinášely návštěvníkům inspiraci pro jejich vlastní optiky.

 

V pavilonu B byly k vidění především brýlové obruby a sluneční brýle, nechyběly samozřejmě korekční a kontaktní čočky ani optické a oftalmologické přístroje.

Nejzajímavější exponáty přihlásili vystavovatelé do prestižní soutěže Top Opta, která se letos konala již podesáté. Cenu Top Opta 2015 přiřkla hodnotitelská komise čtyřem výrobkům z celkem 17 přihlášených. Oceněny byly:

- barevné kontaktní čočky AIR OPTIX® COLORS od společnosti Alcon Pharmaceuticals,

- brýlové obruby Gucci Flora, které vystavovala společnost Safilo,

- brýlové obruby Line Art XL2063, které představila společnost Sagitta,

- plně automatický přístroj VX 120 kombinující několik měření z expozice společnosti Rodenstock ČR.

Odborní návštěvníci mohli v průběhu veletrhu hlasovat o Ceně Top Opta odborné veřejnosti. Svými hlasy rozhodli o tom, že cenu získala individuální progresivní brýlová čočka Impression® FreeSign 3 od společnosti Rodenstock ČR.

Zvýrazněné téma letošního ročníku - Design & Trend - se prolínalo téměř všemi expozicemi veletrhu, navíc se devět vystavovatelů zapojilo do soutěže v aranžování výloh, která se konala poprvé. Soutěžní výlohy byly k vidění v blízkosti Lectures Pointu a návštěvníci mohli hlasovat o tom, která výloha je nejatraktivnější. Zvítězila vitrína s aranžmá brýlových obrub z portfolia společnosti Aglaja, v níž kromě obrub zaujala i živá sarančata. Originální nápady profesionálních aranžérů osvěžily veletrh a návštěvníky jistě inspirovaly v tom, jak pojmout výlohu vlastní optiky.

Přehlídkové molo v expozici společnosti Safilo se během pátku a soboty několikrát stalo středem pozornosti, když půvabné modelky předváděly brýlové obruby a sluneční brýle světových značek MAX MARA, JIMMY CHOO, TOMMY HILFIGER, FENDI nebo DIOR. Především návštěvnice něžného pohlaví se tak mohly inspirovat pro letošní sezonu a nadcházející léto a vybrat si ty správné brýle, ať už hranaté, kulaté či ve tvaru motýlích křídel, acetátové či kovové, v decentních nebo naopak zářivých barvách.

V Lectures Pointu se odborníci naopak místo na módu a barvy zaměřili na moderní technologie. Mgr. Pavel Beneš představil nový materiál na výrobu kontaktních čoček, Ing. Jan Homola zajímavě hovořil o populárním 3D tisku a možnostech jeho uplatnění nejen v oboru oční optiky. Ing. Jiří Michálek z České kontaktologické společnosti zdůraznil nutnost odborného vyšetření, které by mělo předcházet nákupu korekčních pomůcek a varoval před nákupem kontaktních čoček na internetu nebo hotových brýlí v drogeriích. Podle něj je důležité, aby si zákazníci uvědomili, že je u nás dostupná kvalitní péče a špičkové technologie, na kterých se nevyplatí šetřit, to znamená, že zdravotnictví není a nemůže být zdarma.

Společnost Hoya přivezla na brněnský veletrh Kavárnu POTMĚ - autobus s neobyčejnou kavárnou, v níž v černočerné tmě obsluhují nevidomí. Každý, kdo se rozhodl ochutnat kávu v této nevšední kavárně, podpořil svou návštěvou sbírku Světluška na pomoc nevidomým.

Letošní OPTA je úspěšně za námi a příští ročník se naštěstí uskuteční dříve nežli další zatmění slunce, které se letos stalo atrakcí prvního veletržního dne a návštěvníci mohli po slavnostním zahájení veletrhu přes ochranné brýle, jež si vyzvedli na stánku společnosti Essilor, sledovat tento přírodní úkaz. Zatímco příští zatmění slunce zažijeme až v roce 2026, na OPTU se můžeme těšit již za rok, na jaře 2016.

Redakce

 

 

Autor:   redakce  

    [ Katalog firem ]

Optika HB

Široký sortiment brýlových obrub. Brýle na čtení, na dálku, na počítač. HOYA ...

STYL OPTIK Jaromír MERTA
Velkoobchod optickým zbožím. Zastoupení výrobců Vistan Brillen a Sunpoint ...

Glance Optik

Služby oční optiky - brýlové obruby a sluneční brýle, měření zraku ...

GrandOptical, OC Všebořice

Široká nabídka dioptrických i slunečních brýlí, brýlových čoček a ...

Optik Studio Josef Švarc

Značkové brýle dioptrické, sluneční, sportovní. Doplňky k brýlím. Měření ...

ELSA OPTIK s.r.o.

Velkoobchod s optickým zbožím - korekční brýlové čočky, brýlové obruby.

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Vygenerováno za 0.2033 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

2021 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.