4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Veletrh MIDO 2014

28. 2. 2014

Prvního až třetího března letošního roku se optická veřejnost i obdivovatelé brýlí sjíždějí do Milána na veletrh MIDO.

Na letošním veletrhu MIDO v italském Miláně si budou moci návštěvníci prohlédnout i brýle inspirované punkem (proto název Punkit) od Pascala Jaulenta (brýle vyrábí firma Face a Face).

Originální velikost  Na letošním veletrhu MIDO v italském Miláně si budou moci návštěvníci prohlédnout i brýle inspirované punkem (proto název Punkit) od Pascala Jaulenta (brýle vyrábí firma Face a Face).

Zdroj:  Face a Face

 

 

Veletrh MIDO se letos rozhodl letos přitáhnout k brýlím především veřejnost a výsledkem je akce Midounvolto. Veletrh tedy překročí brány areálu, ve kterém se koná, a přesune se do ulic města. Po městě byly rozmístěny obří brýle-sochy. Zároveň se s výraznými brýlemi na nose budou pohybovat ulicemi Piazza della Scala, Galleria Vittorio Emanuele a Piazza del Duomo manekýny a manekýni. Akci předcházela kampaň na sociálních sítích a reklama v podobě grafitti umístěná na chodnících.

 

Jak je letos veletrh rozdělen? Sekce Mido Tech, tedy přístrojové optiky a komponentů, bude letos umístěna v pavilonu 9. V pavilonu 11 vystaví své brýle a technologie asijští výrobci. Tento pavilon letos dostal název v podobě slovní hříčky - FAiR EAST Pavilion - ve slově FAiR je chytře propojeno slovo fair, tedy veletrh, a slovo far, tedy Dálný (východ). V pavilonu 13 a 15 si návštěvník bude moci prohlédnout brýle z celého světa. Pavilon 22 nabídne brýlové čočky a představí technologie, které používají návrháři brýlí, když navrhují nové modely. V pavilonu 24, nazvaném Mido Design Lab, se sejdou výrobci nejvíce zaměření na design a testování nových modelů (tento pavilon bude otevřený poslední den veletrhu až do 22.00 hod.).

 

A jaké se letos nosí brýle? Do módy se vracejí kdysi populární celoacetátové obruby jemných tvarů, jen v jiné barevnosti. Nenarazíte tedy již na odstíny hnědé, ale fialové, červené či modré, objevuje se i průsvitně bílá barva. Druhým typem brýlí je dvoubarevná kontrastní kombinace základních barev.

 

A zajímavost na konec: generální ředitelka Astrid Galimbertiová se v souvislosti s kradením duševního vlastnictví (tedy kopírováním nápadů týkajících se brýlí) zmiňuje na webových stránkách veletrhu MIDO o tom, že ne nadarmo již ve 14. století byla veškerá výroba skla soustředěna na ostrov Muráno (odtud slavné muránské sklo) - mělo se tak zabránit vykrádání cizích nápadů.

 

Propojenost světa vede k mnohému dobrému, jehož druhou mincí je však i příliv nekonečné „vynalézavosti“: kopírovači brýlí, kteří nerespektují vynaložené prostředky, čas a zápal vynálezce, myslitele či návrháře, to mají v současnosti snadnější než kdysi. Otázkou je, jak jim vypálit rybník. Myslíte si, že by stačilo ukradený nápad prostě ignorovat a nekupovat jej? To by to byl ale ideální svět, kdyby byl prost kopírovačů a zlodějů, co říkáte? (Museli bychom ale doufat, aby nedopadl jako ten Huxleyův krásný nový...)

 

Podrobnosti o veletrhu MIDO naleznete na www.mido.it

 

Autor:   redakce  

    [ Katalog firem ]

Oční optika Jana Teclová

Oční optika - prodej brýlí dioptrických a slunečních vč. doplňků.

Rudolf Hart - oční optik

Komplexní péče v oboru oční optiky a optometrie - progresivní čočky ...

Oční optika ANINA

Pestrá nabídka brýlových obrub a čoček různých značek a typů - brýle dětské ...

PRIM optik

Odborné měření zraku. Prodej a zhotovení brýlí, počítačová simulace vzhledu ...

V&D ANTONÍNOVI

Prodej, výroba a opravy brýlí. Měření očních vad. Aplikace kontaktních čoček ...

Fokus Optik, a.s., Plzeň

Kvalitní a komplexní péče o zrak. Široký výběr cenově dostupných korekčních ...

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Vygenerováno za 0.1161 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

2021 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.