4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...

Veletrh MIDO 2014

28. 2. 2014

Prvního až třetího března letošního roku se optická veřejnost i obdivovatelé brýlí sjíždějí do Milána na veletrh MIDO.

Na letošním veletrhu MIDO v italském Miláně si budou moci návštěvníci prohlédnout i brýle inspirované punkem (proto název Punkit) od Pascala Jaulenta (brýle vyrábí firma Face a Face).

Originální velikost  Na letošním veletrhu MIDO v italském Miláně si budou moci návštěvníci prohlédnout i brýle inspirované punkem (proto název Punkit) od Pascala Jaulenta (brýle vyrábí firma Face a Face).

Zdroj:  Face a Face

 

 

Veletrh MIDO se letos rozhodl letos přitáhnout k brýlím především veřejnost a výsledkem je akce Midounvolto. Veletrh tedy překročí brány areálu, ve kterém se koná, a přesune se do ulic města. Po městě byly rozmístěny obří brýle-sochy. Zároveň se s výraznými brýlemi na nose budou pohybovat ulicemi Piazza della Scala, Galleria Vittorio Emanuele a Piazza del Duomo manekýny a manekýni. Akci předcházela kampaň na sociálních sítích a reklama v podobě grafitti umístěná na chodnících.

 

Jak je letos veletrh rozdělen? Sekce Mido Tech, tedy přístrojové optiky a komponentů, bude letos umístěna v pavilonu 9. V pavilonu 11 vystaví své brýle a technologie asijští výrobci. Tento pavilon letos dostal název v podobě slovní hříčky - FAiR EAST Pavilion - ve slově FAiR je chytře propojeno slovo fair, tedy veletrh, a slovo far, tedy Dálný (východ). V pavilonu 13 a 15 si návštěvník bude moci prohlédnout brýle z celého světa. Pavilon 22 nabídne brýlové čočky a představí technologie, které používají návrháři brýlí, když navrhují nové modely. V pavilonu 24, nazvaném Mido Design Lab, se sejdou výrobci nejvíce zaměření na design a testování nových modelů (tento pavilon bude otevřený poslední den veletrhu až do 22.00 hod.).

 

A jaké se letos nosí brýle? Do módy se vracejí kdysi populární celoacetátové obruby jemných tvarů, jen v jiné barevnosti. Nenarazíte tedy již na odstíny hnědé, ale fialové, červené či modré, objevuje se i průsvitně bílá barva. Druhým typem brýlí je dvoubarevná kontrastní kombinace základních barev.

 

A zajímavost na konec: generální ředitelka Astrid Galimbertiová se v souvislosti s kradením duševního vlastnictví (tedy kopírováním nápadů týkajících se brýlí) zmiňuje na webových stránkách veletrhu MIDO o tom, že ne nadarmo již ve 14. století byla veškerá výroba skla soustředěna na ostrov Muráno (odtud slavné muránské sklo) - mělo se tak zabránit vykrádání cizích nápadů.

 

Propojenost světa vede k mnohému dobrému, jehož druhou mincí je však i příliv nekonečné „vynalézavosti“: kopírovači brýlí, kteří nerespektují vynaložené prostředky, čas a zápal vynálezce, myslitele či návrháře, to mají v současnosti snadnější než kdysi. Otázkou je, jak jim vypálit rybník. Myslíte si, že by stačilo ukradený nápad prostě ignorovat a nekupovat jej? To by to byl ale ideální svět, kdyby byl prost kopírovačů a zlodějů, co říkáte? (Museli bychom ale doufat, aby nedopadl jako ten Huxleyův krásný nový...)

 

Podrobnosti o veletrhu MIDO naleznete na www.mido.it

 

Autor:   redakce  

    [ Katalog firem ]

OKO-OPTIK s.r.o.

Prodej kontaktních čoček, dioptrických a slunečných brýlí. Nabídka měření ...

Mgr. Eva Benešová - Oční optika + ...

Kompletní služny očního optika a optometra.

Natalie optik, s.r.o.

Široká nabídka dioptrických a slunečních obrub, aplikace a prodej ...

Optika Skálová s.r.o.

Velký výběr moderních brýlových obrub, značkových brýlových skel a ...

Lunettes optika s.r.o.

Rozmanitý sortiment brýlových obrub, slunečních brýlí, brýlových a ...

OPTIA, a.s. (Šumperk)

Velký výběr značkových brýlových obrub, brýlová skla všech typů, sluneční ...

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...

Vygenerováno za 0.0991 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2021 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.