4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Trendy z Milána: především modrá a důraz na detail

22. 5. 2015

Letošní trendy charakterizuje hlavně důraz na detail a jemné i nepravidelné linie. Obruby, které budou v letošním roce v kurzu, byly na letošním veletrhu MIDO v Miláně rozděleny do deseti kategorií.

Ručně vyráběná dřevěná obruba WOODONE vypadá jako list se zlatavou žilnatinou

Originální velikost  Ručně vyráběná dřevěná obruba WOODONE vypadá jako list se zlatavou žilnatinou

Zdroj:  MIDO Press Office

Obruba 8ROSSO SOLE v barvě cukrové vaty Brýlová obruba AERRE OPTICAL z kategorie urban chic – jednoduchý design a tlumené barvy Obruby FACE A FACE kombinují želvovinový vzor s mentolově zelenkavou barvou Tvarově výrazná obruba FRIDA s květinovým vzorem Růžová prolínající se s modrou a tygří hlava jako potisk, to jsou obruby ITALIA INDEPENDENT Brýlová obruba LASTES GROUP spojuje několik trendů – tvar kočičích očí, modrou barvu a květina jako detail Lesklé kamínky zvýrazňují kulatou obrubu PATTY PAILLETTE rudé barvy Dřevěná obruba RALERI s barevnou mozaikou na stranicích Obruba SILHOUETTE v kombinaci matné černé a zlaté vypadá, že tančí Ručně vyráběná dřevěná obruba WOODONE vypadá jako list se zlatavou žilnatinou Obruba EYEPETIZER v neobvyklém tvaru osmihranu Kombinace moderní modré barvy s neobvyklým „děrovaným“ detailem na očnici na obrubě JF REY

 

První bývá označována jako urban chic a je určena lidem z města, kteří dbají na eleganci. Design těchto obrub je jednoduchý a nejtypičtější pro něj je kombinace materiálů – acetátu a kovu. Barevnost je spíš tlumená ve škálách modré, šedé a hnědé.

Samostatnou kategorií zůstává letos kategorie modrých obrub (ve starověkém Egyptě byla tato barva spojována s nekonečnem a introspekcí) – od indigové až po pastelově modrou. Přecházet může v černou, letos však ne lesklou, ale matnou.

Kategorie výstižně pojmenovaná třpytkománií používá lesklé kamínky, které podtrhují barvu očí. Tento trend byl populární ve dvacátých letech a poté téměř o padesát let později, v letech osmdesátých. Tyto obruby mají často čtvercový tvar s výraznými barvami, nejtypičtěji zlatou.

Kategorie rebelská se inspirovala odkazem punku, tedy sedmdesátými léty. Obruby preferují detail ne jemný, ale viditelný a výrazný. Barevnost bývá často bílá či černá, ale také šedá či zelená.

Kočičí oči, které se nosily v padesátých a sedmdesátých letech a sluší trojúhelníkovému typu obličeje, jsou populární i v současnosti, především mezi zpěvačkami či herečkami. Soudobé obruby tohoto typu mají větší očnici.

Kategorie inspirovaná přírodou sází na klasické brýle s motivy želvoviny, oživenými květinovými vzory. Tyto obruby jsou mohutnější (nejvýraznější je motýlí tvar) a odvážně kombinují odstíny hnědé např. s fialovou či tmavě modrou.

Stálicí jsou pilotky, které však prodělaly změnu dvojím směrem – jeden typ se více zakulatil, druhý prodloužil. Nejmodernější verze používá nylon a velmi tenké stranice z titanu. Oblíbenou barvou je u nich bronzová, čočky pak postupně zabarvené nebo zrcadlové s tím, že typickou barvou je letos šedofialová, oranžová, červená a modrá.

Kategorie, do které spadají obruby nepravidelných tvarů (čistě kulaté, čtyřhranné, šestihrany či dokonce osmihrany), vychází z pop artu a komiksů. Volí výrazné barvy, jako je červená či zelená, a výrazné vzory (pruhy či puntíky).

Poslední dvě kategorie zahrnují obruby z materiálů typu trogamid či ekologicky přijatelný typ acetátu, dále obruby z přírodních materiálů (recyklované dřevo, části brýlí z kůže či látek) a brýle průsvitné – ať už čiré či pastelových barev od světle modré po indigovou až třešňově červenou.   

 

 

redakce

Foto: archiv veletrhu MIDO

 

 

Autor:   redakce  

Zdroj:  redakce  

    [ Katalog firem ]

COLOR-OPTIK spol. s r.o.

Brýlové obruby Active Frame, dětské brýle Active FLEXY, Active FRIENDLY ...

Optika Visus, s.r.o.

Brýlové obruby ve všech cenových relacích našich i zahraničních značek ...

Optika Zajíček

Poskytujeme veškeré služby oční optiky. Oční vyšetření certifikovaným ...

A.S.O.P., s.r.o.

Rozsáhlá nabídka slunečních, dioptrických, dětských brýlí ve všech cenových ...

Oční optika Dagmar Strejcová

Dioptrické, sluneční i sportovní brýle, kontaktní čočky, pouzdra a doplňky ...

Optik Voleský

Prodej brýlí, brýlových čoček a příslušenství, pouzder, čisticích ...

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Vygenerováno za 0.1713 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

2020 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.