4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...

Trendy z Milána: především modrá a důraz na detail

22. 5. 2015

Letošní trendy charakterizuje hlavně důraz na detail a jemné i nepravidelné linie. Obruby, které budou v letošním roce v kurzu, byly na letošním veletrhu MIDO v Miláně rozděleny do deseti kategorií.

Ručně vyráběná dřevěná obruba WOODONE vypadá jako list se zlatavou žilnatinou

Originální velikost  Ručně vyráběná dřevěná obruba WOODONE vypadá jako list se zlatavou žilnatinou

Zdroj:  MIDO Press Office

Obruba 8ROSSO SOLE v barvě cukrové vaty Brýlová obruba AERRE OPTICAL z kategorie urban chic – jednoduchý design a tlumené barvy Obruby FACE A FACE kombinují želvovinový vzor s mentolově zelenkavou barvou Tvarově výrazná obruba FRIDA s květinovým vzorem Růžová prolínající se s modrou a tygří hlava jako potisk, to jsou obruby ITALIA INDEPENDENT Brýlová obruba LASTES GROUP spojuje několik trendů – tvar kočičích očí, modrou barvu a květina jako detail Lesklé kamínky zvýrazňují kulatou obrubu PATTY PAILLETTE rudé barvy Dřevěná obruba RALERI s barevnou mozaikou na stranicích Obruba SILHOUETTE v kombinaci matné černé a zlaté vypadá, že tančí Ručně vyráběná dřevěná obruba WOODONE vypadá jako list se zlatavou žilnatinou Obruba EYEPETIZER v neobvyklém tvaru osmihranu Kombinace moderní modré barvy s neobvyklým „děrovaným“ detailem na očnici na obrubě JF REY

 

První bývá označována jako urban chic a je určena lidem z města, kteří dbají na eleganci. Design těchto obrub je jednoduchý a nejtypičtější pro něj je kombinace materiálů – acetátu a kovu. Barevnost je spíš tlumená ve škálách modré, šedé a hnědé.

Samostatnou kategorií zůstává letos kategorie modrých obrub (ve starověkém Egyptě byla tato barva spojována s nekonečnem a introspekcí) – od indigové až po pastelově modrou. Přecházet může v černou, letos však ne lesklou, ale matnou.

Kategorie výstižně pojmenovaná třpytkománií používá lesklé kamínky, které podtrhují barvu očí. Tento trend byl populární ve dvacátých letech a poté téměř o padesát let později, v letech osmdesátých. Tyto obruby mají často čtvercový tvar s výraznými barvami, nejtypičtěji zlatou.

Kategorie rebelská se inspirovala odkazem punku, tedy sedmdesátými léty. Obruby preferují detail ne jemný, ale viditelný a výrazný. Barevnost bývá často bílá či černá, ale také šedá či zelená.

Kočičí oči, které se nosily v padesátých a sedmdesátých letech a sluší trojúhelníkovému typu obličeje, jsou populární i v současnosti, především mezi zpěvačkami či herečkami. Soudobé obruby tohoto typu mají větší očnici.

Kategorie inspirovaná přírodou sází na klasické brýle s motivy želvoviny, oživenými květinovými vzory. Tyto obruby jsou mohutnější (nejvýraznější je motýlí tvar) a odvážně kombinují odstíny hnědé např. s fialovou či tmavě modrou.

Stálicí jsou pilotky, které však prodělaly změnu dvojím směrem – jeden typ se více zakulatil, druhý prodloužil. Nejmodernější verze používá nylon a velmi tenké stranice z titanu. Oblíbenou barvou je u nich bronzová, čočky pak postupně zabarvené nebo zrcadlové s tím, že typickou barvou je letos šedofialová, oranžová, červená a modrá.

Kategorie, do které spadají obruby nepravidelných tvarů (čistě kulaté, čtyřhranné, šestihrany či dokonce osmihrany), vychází z pop artu a komiksů. Volí výrazné barvy, jako je červená či zelená, a výrazné vzory (pruhy či puntíky).

Poslední dvě kategorie zahrnují obruby z materiálů typu trogamid či ekologicky přijatelný typ acetátu, dále obruby z přírodních materiálů (recyklované dřevo, části brýlí z kůže či látek) a brýle průsvitné – ať už čiré či pastelových barev od světle modré po indigovou až třešňově červenou.   

 

 

redakce

Foto: archiv veletrhu MIDO

 

 

Autor:   redakce  

Zdroj:  redakce  

    [ Katalog firem ]

JK Invest CZ, s.r.o.

Dovoz a distribuce brýlových obrub značek Josef Klir eyewear, Arsenik ...

Oční optika Jitka Urbanová

Široká nabídka dioptrických a slunečních brýlí pro všechny věkové skupiny ...

Fokus Optik, a.s., Praha 5

Kvalitní a komplexní péče o zrak. Široký výběr cenově dostupných korekčních ...

OPTIKA U ŠTÍRA Trejbalová Zina

Prodej dioptrických a slunečních brýlí, kontaktních čoček a příslušenství ...

Oční optika Ivana Malečková

Prodej a opravy slunečních a dioptrických brýlí. Kontaktní čočky. Kompletní ...

IRIS oční optika

Prodej brýlových obrub, slunečních brýlí, pouzder. Měření zraku, aplikace ...

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...

Vygenerováno za 0.1313 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2021 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.