4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...

Oční optici, optometristé i oftalmologové se sešli na brněnském výstavišti

21. 3. 2016

Svátek oboru oční optiky, jak je přezdíván mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA, se konal po dvaadvacáté od pátku 18. března do neděle 20. března na brněnském výstavišti. Již nyní jeho průběh kladně hodnotí jak pořadatelé, tak vystavující firmy, jejichž počet v porovnání s minulým ročníkem mírně vzrostl, stejně jako rozsah výstavní plochy v pavilonu B. A co je nejdůležitější – zvýšil se také počet odborných návštěvníků, jichž podle předběžného odhadu jen za první dva dny přijelo 5700.

Simulátor vidění Nautilus usnadní zákazníkům v optice výběr vhodné brýlové čočky. Společnost ESSILOR – OPTIKA za něj získala cenu TOP OPTA.

Originální velikost  Simulátor vidění Nautilus usnadní zákazníkům v optice výběr vhodné brýlové čočky. Společnost ESSILOR – OPTIKA za něj získala cenu TOP OPTA.

Foto: Petr Gabzdyl

Simulátor vidění Nautilus usnadní zákazníkům v optice výběr vhodné brýlové čočky. Společnost ESSILOR – OPTIKA za něj získala cenu TOP OPTA. V soutěži o nejlepší aranžmá se návštěvníkům nejvíce líbila výloha s brýlovými obrubami značky Salvatore Ferragamo. Na stánku společnosti METZLER byly k vidění také titanové obruby CUBISTA s kubistickými vzory na stranicích. Brýlová obruba Rodenstock R8010 s jedinečným systémem výměnných stranic získala cenu TOP OPTA v kategorii brýlových obrub. Zábrusový stroj Briot Attitude umožňuje vizualizaci reálného designu brýlové čočky a personifikaci čoček včetně broušení speciálních tvarů. Společnost OMEGA OPTIX za něj získala ocenění TOP OPTA.	Aktivní rám PolaSkop3D pro měření zraku motoristů má funkce jako Test oslnění či Subjektivní měření noční myopie. Vystavovala je společnost Augenoptik Domažlice. Brýlové obruby Davidoff byly jednou ze značek, které na OPTU přivezla společnost SAGITTA Ltd. Vystavovatelé byli na svých stáncích po celý víkend doslova v obležení zákazníky. Styling Point je vyhledávanou atrakcí při veletrhu zejména pro dámy, které se zde mohou nechat zkrášlit vizážisty.

 

Hned v první den veletrhu po slavnostním zahájení byly předány ceny TOP OPTA nejlepším exponátům, které hodnotila odborná komise v čele s předsedou Martinem Falharem. Ceny TOP OPTA byly uděleny následujícím exponátům:

 

V kategorii Brýlové obruby a sluneční brýle získala ocenění obruba Rodenstock R8010 z nabídky společnosti Rodenstock.
V kategorii Technologie v oční optice byly oceněny dva exponáty – simulátor vidění Nautilus, který přihlásila společnost ESSILOR - OPTIKA, spol. s r. o., a zábrusový přístroj Briot Attitude, který vyrábí společnost BRIOT Luneau Technology a v České republice jej nabízí společnost OMEGA OPTIX, s.r.o.

Brýlové čočky ZEISS DriveSafe byly oceněny v kategorii Očima řídíme svět. Na našem trhu je nabízí společnost Carl Zeiss spol s r.o.

V pavilonu B probíhala i odborná část veletrhu OPTA – v pátek i v sobotu se v OPTA FORU vystřídala téměř dvacítka přednášejících z řad předních odborníků v oboru i studentů odborných škol se svými přednáškami, zaměřenými jak na odborná témata, tak na hodnocení trhu a oboru obecně. Ing. Ivan Vymyslický ve své přednášce Trh oční optiky ČR 2015 uvedl, že v loňském roce stouply tržby českých očních optik v průměru o pět procent a demografický vývoj ve spojení s rostoucími nároky na kvalitu zraku a vidění je příslibem pokračujícího růstu. Do presbyopického věku dorůstá generace tzv. husákových dětí, jejichž nároky na vidění jsou velmi vysoké. „Žijí aktivně, sportují, používají moderní technologie, a to vše vyžaduje vysokou kvalitu vidění. Pro optiky je to velká šance a příslib růstu oboru v příštích patnácti až dvaceti letech,“ míní Ivan Vymyslický. V současnosti potřebuje brýle přibližně polovina obyvatel České republiky a v roce 2020 to bude dokonce 60 % populace. Tuto situaci podporuje takzvaný vizuální stres, tedy časté používání elektroniky, počítačů, tabletů a mobilních telefonů.

Hlasy odborných návštěvníků rozhodují o ocenění TOP OPTA odborné veřejnosti. Letos tuto cenu získal Optosystém – na míru vytvořený manažerský systém specializovaný na správu jedné nebo více provozoven oční optiky, který prezentovala společnost Brelis.

Soutěž o nejlepší aranžmá s názvem Design & Trend byla další atrakcí pro návštěvníky. Ve vitrínách u OPTA FORA byla připravena originální aranžmá optických výrobků, které poskytly společnosti Carl Zeiss, ESSILOR – OPTIKA, Johnson & Johnson, Omega Optix, SAGITTA Ltd. a Wixi. Návštěvníci svým hlasováním zvolili jako nejlepší výlohu s luxusními brýlovými obrubami Salvatore Ferragamo od firmy SAGITTA, kterou aranžovali brněnští studenti oboru aranžér na střední škola Charbulova.

Příští ročník veletrhu OPTA se uskuteční 10.–12. března 2017.

Redakce

 

 

Zdroj:  redakce  

    [ Katalog firem ]

Lenti Optik

Prodej brýlových obrub, kontaktních čoček, slunečních brýlí a příslušenství ...

Eiffel optic, Hradec Králové

Prodej a zhotovování brýlí, nejmodernější způsob korekce zrakových vad ...

H & P Optika

Brýlové obruby, čočky, multifokální skla (i plastové), optické pomůcky ...

Top Optik Grůzová

Dioptrické brýle - designové i klasické kolekce, sluneční a sportovní brýle ...

OPTIKA NOVA s.r.o.
Dovoz a distribuce brýlových obrub, slunečních brýlí a polarizačních ...

PRESTILINEA s.r.o.

Distribuce brýlových obrub a slunečních brýlí světových značek. ADIDAS ...

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...

Vygenerováno za 0.1089 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2021 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.