4oci.cz
Topografie OP
Individuální kontaktní čočky ...
Na podzim 2019 jsem měl telefonát z Brna od kolegy optometristy Tomáše Pospíchala, který se ...
eLegal se dlouhodobě zaměřuje na marketingové právo a regulaci reklamy ve zdravotnictví.
Co změnila novela zákona o ...
Od 26. května 2021 platí nová pravidla regulace reklamy pro zdravotnické prostředky, tedy produkty ...
Riziko vzniku a progrese zejména VPMD a senilní katarakty lze ovlivnit dostatečným příjmem antioxidantů a dalších látek esenciálních pro zdraví očí.
Nemoci oka související s věkem ...
S pokračujícím trendem zvyšování délky života a stárnutí populace se prevalence nemocí oka ...

MIDO poprvé březnové

30. 6. 2009

Organizátoři veletrhu MIDO se po 38 letech rozhodli pořádat veletrh v jiném termínu. Počínaje letošním rokem se optici z celého světa nesetkávají až v květnu, ale už v březnu. Letošní veletrh tedy proběhl ve dnech 6.–9. 3. 2009 v novém výstavním komplexu Rho-Pero.

 

Střípky a informace
Mido Design Lab

Prostor pro společnosti zabývající se výzkumem a inovacemi. Tento rok byl pojat v černobílém futuristickém provedení a zavírací doba byla stanovena experimentálně až na 22. hodinu, aby mohly obchody probíhat v neformální atmosféře. Tento experiment s „prodlouženým dnem“ se osvědčil už na jiných výstavách, MIDO jej letos zkoušelo poprvé.

Ultralehké brýle
Lehké tenké titanové obruby, které se neustále vyvíjejí novým směrem, vystavovala například italská společnost Pramaor.com, německá společnost Markus T. či dánská společnost Prodesign.

Ekologické brýle
Recyklovaný acetát celulózy používá k výrobě brýlí společnost Nau! Ekologická značka LinkSkin pracuje pro změnu s nylonovým vláknem, které spojuje kovové pásy dvou rozdílných barev, čímž dochází k jejich kontrastu. Poměr recyklovaného materiálu tvoří u této značky 60 %.

Letecké a jiné technologie
Metodou využívanou při výrobě leteckých technologií se inspirovala společnost Fao Flex srl v kolekci Vintech a nabídla brýle z uhlíkových vláken. Společnost Marchon se mohla pyšnit slunečními brýlemi Calvin Klein se zabudovaným 4gigovým USB.

Brýle pro děti
Společnost Comoframe představila novou řadu brýlí s postavičkami ze Zoo s názvem ComoZoo. Brýle jsou vhodné pro alergiky, jsou ohybatelné a velmi lehké. Již tradičním zástupcem brýlí pro děti byla známá značka Zoobug. Ve své poslední kolekci se inspirovala starými klasickými tvary brýlí a volila opět odvážné barvy – fialovou či ocelově modrou.

Princezna
Gucci v roce 1966 navrhl speciálně pro monackou princeznu Grace hedvábný květinový šátek nazvaný Flora. K tomuto motivu se nyní vrátil a ozdobil jím stranice nového modelu brýlí.

Nejen brýle – Mido Tech
Stroje a materiály na výrobu brýlí byly letos soustředěny do dvou pavilonů. Na stánku společnosti Essilor se
zájemci mohli probrat nabídkou čoček vhodných pro myopii, hypermetropii, presbyopii či astigmatismus. Na pořadu dne byla rovněž nová řada prvních progresivních čoček Varilux Ipseo New Edition. S řadou pěti nových přístrojů pro optické laboratoře přišla na veletrh německá společnost Briot Weco.

Trendy na rok 2009 – důraz na tvar
Ve tvaru motýlích křídel
Kouzelné, lehké a rozpustilé. Motýlí tvar brýlí, vypůjčený z 50. let, se vrací ve velkém stylu. Je to tvar decentní, nejde do extrémů, návrháři jej totiž nezvolili pouze pro sluneční, ale i pro dioptrické brýle. Tento zvláštní tvar má vtip i eleganci, ztělesňuje romantiku i svůdný vzhled, evokuje někoho mezi Amélií z Montmartru a Lolitou.

Vábení minulosti
Protože se móda vrací ve spirálách, vítáme kulaté i hranaté maxitvary z acetátu inspirované 60. léty i menší svůdné kulaté či motýlí tvary brýlí odkazující na 50. léta. Vítáme i léta květinových dětí a hippies, tedy sedmdesátá, v nichž acetátové obruby doslova vládnou, jejich široké odvážné tvary přitom přesahují linii obličeje. Pozadu nezůstane ani inspirace 80. léty, která sázela na okázalost a nápadnost.

Kráska nově – a klasicky v černém
Černá se opět „vrací“, respektive nikdy nezmizela ze scény. Elegantní, vhodná pro muže i pro ženy. Věčná barva dodávající lesk i šmrnc jak slunečním, tak dioptrickým brýlím. Univerzální doplněk. Může ji nosit široké spektrum lidí – od hvězdy kráčející po červeném koberci až po alternativního vyznavače gotického stylu. Kombinace obří tvar a černá barva doslova přitáhne pohledy kolemjdoucích.

Souhra barev
Výrazné odvážné barvy jako fuchsiová, žlutá, fialová, ocelově modrá v sobě mají až tajemnou energii, podobně jako duha. V oblasti brýlí je lze použít pro děti i dospělé. Jsou to barvy odvážné, ale ne výstřední. Romantičtějších odstínů se docílí pastelovými a krémovými tóny. Tyto barvy se uplatňují hlavně u acetátových obrub. Výsledkem je bohémský vzhled svobodného ducha, který rád cestuje do dalekých krajů, ať už doopravdy, nebo pouze ve své fantazii.

V egyptském stylu
Zlatá, stříbrná či bronzová vyzařují nadčasovou eleganci. Jsou to barvy nezvyklé, odkazují ke královskému stylu faraonů, kdy se brýle proměňují ve šperk. Tvar osciluje mezi kapkami v případě slunečních brýlí a decentním hranatým tvarem u brýlí dioptrických.

Inspirace architekturou
Výrazné, lineární geometrické tvary – to jsou styčné body umění a módy. V brýlích znamená inspirace architekturou čisté linie, neutrální barvy, kov, nové materiály a pohled směrem do budoucnosti. Jsou to brýle, které mají charakter. Jsou určeny pro všechny, kdo mají rádi vše moderní a nové a záleží jim na detailu.

Náš malý... sígr
Brýle v této škatulce by měly být odvážné, až trošku drzé, tedy oplývat těmito vlastnostmi: barevností, lehkostí, vtipem. A měly by být z odolného materiálu. Ano, řeč je o brýlích pro děti. Malé a hravé tvary znamenají, že se dítě bude cítit jako hrdina svého oblíbeného komiksu a ne jako nesvá obrýlená postavička odněkud z dávnověku.

Čísla

Počet návštěvníků: 42 000 (pokles o 9 % oproti roku 2008).
Počet návštěvníků z Itálie narostl o 3 %. Počet návštěvníků ze zahraničí, především z Asie, klesl o 18 %.
Výstavní plocha: zabírala o 10 % méně než v roce 2008, ten byl totiž se svými 54 000 m2 rekordní.
Optici a nákupčí ze zahraničí: 54 %, z Itálie: 46 %.

Na příští rok chystají organizátoři zkrácení veletrhu na tři dny.
Nezapomeňte, že MIDO v roce 2010 oslaví své 40. výročí. Do Milána se můžete vydat ve dnech 5.–7. března 2010.

 

Autor:  Eva Klapalová  

    [ Katalog firem ]

Oční optika Leštáková

Prodej dioptrických i slunečních brýlí, brýlí pro děti, kontaktních čoček a ...

Oční optika Melzer

Nabídka trendových i klasických brýlových obrub tuzemské i zahraniční ...

HORIEN Ing. Petr Pacholík

Měsíční a denní kontaktní čočky HORIEN, barevné kontaktní čočky WINCOLOR ...

Eiffel optic, Ostrava

Prodej a zhotovování brýlí, nejmodernější způsob korekce zrakových vad ...

Optika Martin Möbius

Provozovna oční optiky - dioptrické a sluneční brýle a doplňky - pouzdra ...

Optique Mia, s.r.o.

Široký výběr dioptrických a slunečních brýlí a brýlí pro děti.

Topografie OP
Individuální kontaktní čočky ...
Na podzim 2019 jsem měl telefonát z Brna od kolegy optometristy Tomáše Pospíchala, který se ...
eLegal se dlouhodobě zaměřuje na marketingové právo a regulaci reklamy ve zdravotnictví.
Co změnila novela zákona o ...
Od 26. května 2021 platí nová pravidla regulace reklamy pro zdravotnické prostředky, tedy produkty ...
Riziko vzniku a progrese zejména VPMD a senilní katarakty lze ovlivnit dostatečným příjmem antioxidantů a dalších látek esenciálních pro zdraví očí.
Nemoci oka související s věkem ...
S pokračujícím trendem zvyšování délky života a stárnutí populace se prevalence nemocí oka ...

Vygenerováno za 0.0357 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2024 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.