4oci.cz
Topografie OP
Individuální kontaktní čočky ...
Na podzim 2019 jsem měl telefonát z Brna od kolegy optometristy Tomáše Pospíchala, který se ...
eLegal se dlouhodobě zaměřuje na marketingové právo a regulaci reklamy ve zdravotnictví.
Co změnila novela zákona o ...
Od 26. května 2021 platí nová pravidla regulace reklamy pro zdravotnické prostředky, tedy produkty ...
Riziko vzniku a progrese zejména VPMD a senilní katarakty lze ovlivnit dostatečným příjmem antioxidantů a dalších látek esenciálních pro zdraví očí.
Nemoci oka související s věkem ...
S pokračujícím trendem zvyšování délky života a stárnutí populace se prevalence nemocí oka ...

Brýlová čočka Varilux XR series získala ocenění Silmo d'Or

13. 10. 2023

Brýlové čočky Varilux XR series ví, jak se vaše oči skutečně pohybují a zajišťují okamžitou ostrost i při pohybu1 . Pro tyto svoje vlastnosti získaly na veletrhu Silmo 2023 v Paříži prestižní ocenění Silmo d'Or v kategorii "Vision". Jedná se o novou inovaci nejvyšší třídy, která posiluje pozici Variluxu jako značky velmi často doporučované očními profesionály2.

Varilux XR series získala ocenění Silmo d'Or v kategorii Vision

Originální velikost  Varilux XR series získala ocenění Silmo d'Or v kategorii Vision

Foto: redakce

 

 Tato nejnovější generace progresivních brýlových čoček poprvé překračuje rámec běžného předpisu a reaguje na zrakové chování nositele vyhodnocené umělou inteligencí (AI) na základě exkluzivních dat z reálného života. Byla oceněna cenou "Silmo d'Or" v kategorii Vision na veletrhu Silmo 2023 v Paříži, druhém největším odborném veletrhu optiky v Evropě. Ceny SILMO d'Or každoročně představují vrchol kreativity a inovací, které charakterizují optický průmysl.

Porozumění dnešním presbyopům

Výzkumníci testovací/nebo panelové skupiny zkoumali více než 6 500 spotřebitelů, aby obohatili dosavadní znalosti o životním stylu presbyopů a jejich zrakových problémech a na základě toho vyvinuli tuto špičkovou progresivní čočku.

Naše oči vykonají za jediný den více než 100 000 očních pohybů3, aby zpracovaly všechny vizuální informace, kterým jsme vystaveni, přičemž digitální zařízení přinášejí novou úroveň složitosti vizuální navigace z blízka do dálky. To znamená, že dnešní presbyopové intenzivněji přecházejí z práce na dálku na práci na blízko. Tato intenzita neustálého pohybu, zvyšuje nároky na pozornost našich očí k udržení ostrého vidění.

Řada Varilux XR, která vychází vstříc potřebám moderních presbyopů, je novou generací progresivních čoček s reakcí na zrakové potřeby4, které poskytují okamžitou ostrost i při pohybu1.

Využití behaviorální umělé inteligence

Díky 60 letům výzkumu a vývoje a více než 70 patentům5 značka Varilux neúnavně posouvá hranice inovací. V roce 2023 poprvé využila produktová řada Varilux XR sílu umělé inteligence, která zohledňuje chování pacienta. Díky analýze více než 1 milionu exkluzivních dat z reálného života dokáže Varilux XR vytvořit digitální dvojče nositele a předpovědět profil jeho zrakového chování. To znamená, že pro každý předpis je stanoven jedinečný profil zrakového chování, aby bylo možné navrhnout progresivní čočky, které respektují přirozené chování očí.

Vynikající vizuální zážitek 

Pět let práce a přispění 500 zaměstnanců po celém světě vedlo k vývoji a celosvětovému uvedení brýlových čoček řady Varilux XR, které dnes zaznamenaly vynikající výsledky. Srovnávací test reálného nošení provedl nezávislý institut, který vybral skupinu nositelů, kteří nosí převážně špičkové progresivní čočky. Cílem bylo objektivně změřit výhody, které tento zkušený panel nositelů progresivních čoček vnímá v každodenním životě bez změny předpisu po dobu dvou týdnů s čočkami řady Varilux XR. Výsledky byly vynikající1, neboť:

  • 9/10 respondentů pocítilo okamžitou ostrost na všechny vzdálenosti, a to i při pohybu
  • 95 % se adaptovalo již první den

Varilux, značka šetrná k životnímu prostředí

Značka Varilux se snaží zlepšit vidění lidí ve věku 40 let a více a zároveň dbá na ochranu životního prostředí. Brýlové čočky Varilux XR series razí cestu snižování spotřeby plastů, a to od návrhu až po dodávku. Pro posouzení dopadu této inovace na životní prostředí byla externí třetí stranou provedena analýza životního cyklu. Spotřeba plastů je snížena o 19 %6 ve srovnání s předchozí řadou čoček Varilux X series, což vede ke snížení emisí CO2 o 6 %6.

Více informací o brýlových čočkách řady Varilux XR naleznete na stránkách essilor.com.

  1. Varilux® XR series™ - spotřebitelská studie v průběhu života - Eurosyn - 2022 - Francie (n=73 nositelů progresivních čoček).
  2. Průzkum provedený CSA na reprezentativním vzorku 1041 nezávislých očních profesionálů v 10 zemích: Francii, Španělsku, Německu, Itálii, Velké Británii, USA, Kanadě, Brazílii, Indii a Číně. Únor-duben 2018.
  3. Peter H. Schiller, Edward J. Tehovnik, Neural mechanisms underlying target selection with saccadic eye movements, Progress in Brain Research, Elsevier, Volume 149, 2005, Pages 157-171.
  4. Oční reakce definovaná jako zohlednění dvou parametrů při návrhu progresivních čoček: předpisu a zrakového chování.
  5. Od roku 1953 vedlo 70 vynálezů k podání patentových přihlášek ve více zemích (jejichž stav povolení/platnosti se v čase a zemi liší).
  6. Analýza životního prostředí RDC - 2022 -19 % spotřeba plastů, což má za následek -6 % emisí C02 oproti řadě Varilux® X™.
 

Autor:   redakce  

Zdroj:  redakce  

    [ Katalog firem ]

Oční optika Jaroslav Nezdara

Zhotovení dioptrických brýlí, opravy a čištění brýlí. Měření zraku.

Oční optika Leštáková

Prodej dioptrických i slunečních brýlí, brýlí pro děti, kontaktních čoček a ...

Oční optika Růžena Augustinová

Prodej dioptrických brýlí, slunečních brýlí a kontaktních čoček. Měření ...

Oční optika Hana Vaněčková

Bohatý výběr brýlových obrub a slunečních brýlí všech cenových relací od ...

Oční optika VISUEL Věra Rozsívalová

Prodej a opravy brýlí dioptrických a slunečních, prodej doplňkového ...

OPTIKA Jiří Srna

Široký sortiment kvalitních brýlových obrub, brýlových čoček a slunečních ...

Topografie OP
Individuální kontaktní čočky ...
Na podzim 2019 jsem měl telefonát z Brna od kolegy optometristy Tomáše Pospíchala, který se ...
eLegal se dlouhodobě zaměřuje na marketingové právo a regulaci reklamy ve zdravotnictví.
Co změnila novela zákona o ...
Od 26. května 2021 platí nová pravidla regulace reklamy pro zdravotnické prostředky, tedy produkty ...
Riziko vzniku a progrese zejména VPMD a senilní katarakty lze ovlivnit dostatečným příjmem antioxidantů a dalších látek esenciálních pro zdraví očí.
Nemoci oka související s věkem ...
S pokračujícím trendem zvyšování délky života a stárnutí populace se prevalence nemocí oka ...

Vygenerováno za 0.054 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2024 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.