4oci.cz
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Pacient před zákrokem KTP (vlevo) a po zákroku (vpravo) [7].
Tetování rohovky
Existuje rčení, že oko je okno do duše, jímž lze lépe poznat člověka. Avšak neprůhlednosti oka ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...

Videosystémy Activisu v oční optice

2. 6. 2007

Videosystém v oční optice slouží k poradenství a měření základních centračních parametrů. Skládá se z hardware (videokamera umístěná za zrcadlem, do kterého se zákazník dívá na svůj obraz) a software (programy pro další zpracování tohoto obrazu).

 

Zatímco hardware se většinou liší hlavně designem „obalu“ videokamery, vzhled jednotlivých modelů se může velice lišit. Od vzhledu „pouhého“ stolního zrcadla – např. Activisu Swing, které v sobě skrývá pouze videokameru a jehož softwarová část je instalována v externím počítači (stačí třeba malý notebook), přes stolní systémy, u kterých již počítač může být instalován přímo do „těla“ systému a může být ovládán pomocí klávesnice a myši nebo přímo dotykovým displayem (např. Activisu Expert XS), až po veliké stojací systémy, které se samozřejmě vyrábí v několika barvách a lze je přímo integrovat do interiéru Vaší oční optiky.

Videosystémy v oční optice se dají podle způsobu použití rozdělit do dvou základních skupin.

Poradenské systémy
Tyto systémy jsou vytvořeny podle zásady „lepší 1x vidět, než 10 x slyšet“, a proto svým software umožňují očnímu optikovi hlavně poradenství.

Co tyto systémy umožňují:
– ukázat zákazníkovi porovnání až 4 typů obrub nasazených přímo na zákazníkově obličeji (možnost fotografie, videosekvence nebo fotografie vybraná z videosekvence);
– porovnání brýlových čoček – přímo v požadovaném tvaru se zákazníkovi předloží různé materiály (respektive jejich 3D zobrazení). Lze simulovat zobrazení čočky, zobrazení čočky v obrubě a nebo zobrazení čočky v řezu. Různé čočky lze porovnávat, otáčet, lze zobrazovat srovnávací tabulku...;
– přiblížit zákazníkovi nabídku povrchových vrstev a úprav pro brýlové čočky přímo do zvolené brýlové obruby pomocí obrázků, animací a videoklipů (a prakticky tak zákazníkovi vysvětlit pojmy jako antireflex, Precal, Transitions, barva...);
– pomoci při dalším prodeji – například barevných kontaktních čoček.
 
Je samozřejmostí, že vybranou obrubu se simulovanými brýlovými čočkami lze vytisknout, nebo poslat zákazníkovi e-mailem. Samozřejmě s logem Vaší optiky, s anoncí výrobku, který jsme zákazníkovi nabídli a se spoustou dalších informací.

V současné době se většinou zákazník nerozhoduje pro koupi brýlí v první optice, kterou navštíví. A právě servis, služby a detaily typu fotografie v brýlích v e-mailu, kterou mohu všem ukázat a nechat si ji od nich okomentovat nebo si nechat poradit, to všechno jsou argumenty, které rozhodují o tom, zda se zákazník vrátí, či nikoliv.

Univerzální systémy
(Pozor, existují ještě také pouze měřicí systémy, ale ty postrádají kouzlo poradenství a poměr výkon/cena pak neodpovídá plně požadavkům zákazníka.)

Tyto systémy jsou vytvořeny tak, aby nabídly všechny funkce přístrojů pro poradenství a navíc je v nich obsažena centrační technologie pro vyměřování brýlových čoček. Požadavek přitom vychází ze dvou základních faktů:

1. Každý člověk je jedinečný.

2. Všechny nové brýlové čočky jsou čím dál víc individualizované a technologie používané při výrobě čoček se stále více zaměřují na zákazníka, jeho zvyky a potřeby. Tím však také stoupá potřebná míra přesnosti vyměření. Optici musí dosáhnout největšího možného sladění pokročilých technologií pro výrobu brýlových čoček a uspokojení potřeb zákazníka. Ani nejlepší technologie však nemůže fungovat bez přesné centrace, a proto bylo vyvinuto zařízení Activisu Expert Xs. Přesné měření je nutno provádět rychle a jednoduše.
Nejdůležitější při procesu měření jsou 2 fakta:

1. Přesnost
Měření musí být přesné a přístroj musí být schopen při opakovaném měření dosáhnout stejných výsledků (u některých přístrojů je uváděna přesnost měření v mm na 2 desetinná místa, ale tento výsledek je jak neopakovatelný, tak nepoužitelný).
2. Rychlost
Měření musí být natolik rychlé, aby zákazník udržel pozornost (pokud již máte praktické zkušenosti s přístrojem Activisu Expert Xs, data se dají použít nebo odeslat k dalšímu zpracování do externích programů během 20 sekund).

Celý proces měření je tedy velice jednoduchý a rychlý.
– Zákazník stojí (či sedí – podle typu přístroje) ve vybraných obrubách čelem k zrcadlu, za nímž je umístěná videokamera. Zákazník se dívá na sebe, jeho postoj je tedy přirozený.
– Na zvolenou brýlovou obrubu je nasazen klip s 8 3D značkami, které software Activisu bezpečně rozpozná a na jejichž základě si provede kalibraci a přepočet dalších údajů. Kamera rozpoznává značky na klipu. Mikropohyby hlavy jsou zaznamenávány a digitalizovány pro další použití.
– Nahrané video (více než 100 obrázků) je analyzováno během 3 sekund a je vybírán obraz, na kterém je postavení hlavy ve všech třech směrech pohybu (otočení zprava doleva, kývání zprava doleva a pohyb předo-zadní) co nejpřirozenější. Tím je zajištěno, že je prvotní měření prováděno při co nejpřirozenějším držení hlavy a navíc se nasbírá i dostatek dat pro tzv. dorovnávací dopočet.
– Klikáním myši (nebo dotykem na obrazovku – podle toho, jaký model jste zvolili) pak jednoduše nastavíte tvar, velikost a typ obruby, potvrdíte postavení středů a zornic (v případě, že provádíte měření pro asférickou čočku, nebo pro progresivní čočku, změříte Delta vzdálenost a inklinaci) a jste s měřením hotovi. A to s měřením naprosto přesným a profesionálním.

Zkuste se vžít do role zákazníka, který k Vám přišel utratit nemalou částku za multifokální čočky a Vy mu šermujete fixou před očima a voláte kolegy, aby to po Vás překontrolovali. Vzbudilo by to ve Vás důvěru? A přitom je tak snadné přesně a profesionálně zákazníkovi poradit, změřit potřebné údaje a poté předložit různá doporučení. Vždyť proto existují přístroje Activisu.

Přístroje Activisu jsou v České republice nabízeny výhradně společností ESSILOR – OPTIKA, spol. s r.o.

 

Autor:  Tomáš Haberland  

    [ Katalog firem ]

Oční optika Jiří Petrů

Kompletní služby oční optiky - široký sortiment brýlí, slunečních brýlí a ...

Axis Optik s.r.o.

Široký výběr dioptrických i slunečních brýlí, aplikace kontaktních čoček ...

Eiffel optic, Brno

Prodej a zhotovování brýlí, nejmodernější způsob korekce zrakových vad ...

Gen-X Studio, s.r.o.

Prodej dioptrických a slunečních brýlí a doplňk - pouzdra, utěrky, čisticí ...

Optik PeMa

Provoz oční optiky, prodej brýlových obrub a čoček, slunečních brýlí ...

Optika Hostinská, s.r.o.

Nabídka brýlových obrub, slunečních brýlí, kontaktních čoček a příslušenství ...

Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Pacient před zákrokem KTP (vlevo) a po zákroku (vpravo) [7].
Tetování rohovky
Existuje rčení, že oko je okno do duše, jímž lze lépe poznat člověka. Avšak neprůhlednosti oka ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...

Vygenerováno za 0.083 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2022 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.