4oci.cz
Topografie OP
Individuální kontaktní čočky ...
Na podzim 2019 jsem měl telefonát z Brna od kolegy optometristy Tomáše Pospíchala, který se ...
eLegal se dlouhodobě zaměřuje na marketingové právo a regulaci reklamy ve zdravotnictví.
Co změnila novela zákona o ...
Od 26. května 2021 platí nová pravidla regulace reklamy pro zdravotnické prostředky, tedy produkty ...
Riziko vzniku a progrese zejména VPMD a senilní katarakty lze ovlivnit dostatečným příjmem antioxidantů a dalších látek esenciálních pro zdraví očí.
Nemoci oka související s věkem ...
S pokračujícím trendem zvyšování délky života a stárnutí populace se prevalence nemocí oka ...

Veletrh OPTI Mnichov 2013

11. 1. 2013

Letošní veletrh OPTI Mnichov proběhne v posledním lednovém týdnu ve dnech 25.–27. ledna 2013.

Letošní veletrh OPTI Mnichov se koná ve dnech 25.–27. ledna 2013.

Originální velikost  Letošní veletrh OPTI Mnichov se koná ve dnech 25.–27. ledna 2013.

Zdroj:  GHM Gesellschaft für Handwerksmessen mbH

 

 

Nový podtitul veletrhu je Mezinárodní veletrh pro optiku & design, nové je i logo akce. Letošní slogan zní „MAXIMEYES!“ Tato slovní hříčka (maximalizovat, základem hříčky je však trefně slovo oči) znamená snahu zvyšovat nabídku a služby.

V roce 2012 na veletrh zavítalo 23 108 návštěvníků. Vystavovalo na něm 456 vystavovatelů z 27 zemí. Noví vystavovatelé jsou především z Německa, Švédska, Dánska, Francie, Nizozemí a Švýcarska.

 

Na veletrhu se představí

 

Čočky na míru, progresivní čočky pro hráče golfu a rybáře předvede německá společnost Ophthalmica Brillengläser (více informací viz www.ophthalmica.eu).

 

Francouzská firma Guichard (www.guichard-hpe.com), která vytváří nábytek a doplňky pro oční optiky na míru. 

 

Švýcarská společnost Hoven Europe (www.hovenvision.eu), jež vyrábí sluneční brýle.

 

Dánská firma Ryders Denmark (www.ryderseyewear.eu) zaměřující se na kvalitní sluneční sportovní brýle.

 

Švédská společnost Vasuma Eyewear (www.vasuma.com) specializující se na brýlové obruby – kombinaci acetátu a kovu, retroobruby, a letošní trend – ultratenké i ultratlusté obruby.

 

Společnost KONTAKT LENS V.A.O. z Neapole (www.kontakt-lens.eu) – její produktová řada zahrnuje kontaktní čočky a roztoky,  které již nabízí v Itálii, Estonsku, Řecku či České republice.

 

Nizozemská firma More! Eyewear (www.more-eyewear.com), jež dříve považovala OPTI Mnichov za spíše národní veletrh. Ten však čím dál tím víc láká evropské vystavovatele. Tato amsterodamská firma bude na veletrhu vystavovat obruby pro děti i dospělé.

 

Španělská společnost mark’ennovy (www.markennovy.com) začala na veletrhu vystavovat v roce 2012 a letos přichází s kompletní řadou kontaktních čoček a několika inovacemi.

 

Italský pavilon na OPTI Mnichov 2013

 

Poprvé se letos společně představí na veletrhu jedenáct italských firem, které patří pod italskou asociaci výrobců produktů pro optiky SIPAO. Pro většinu firem to bude premiéra. Asociace sdružuje na 300 optických společností a asi 11 000 pracovníků v optickém průmyslu z provincie Belluno, což je oblast tímto průmyslem proslulá – připadá na ni 80 % italské produkce brýlových komponentů a obrub. Vystavovatel budou společnosti Demenego, G.B., Lara D, Lastes group, Luxol, Martini occhiali, Matin?e, Pinoptik, Revert, Thema Optical a Trevi Coliseum.

 

Památky

 

Návštěvníci veletrhu také mohou v Mnichově navštívit některou z jeho proslulých pamětihodností.

 

Náměstí Marienplatz a Nová radnice (Neues Rathaus)

Mnichov byl založen v roce 1158. Náměstí Marienplatz tvoří hlavní tepnu města. Svůj název získalo náměstí podle mariánského sloupu ze 17. století, který nechal vztyčit Maxmilián I po třicetileté válce. Nová radnice je známá díky orlojem se zvonkohrou (německy Glockenspiel, anglicky carillon) z roku 1908. Každý den v 11.00 hod., 12.00 hod., 17.00 hod. a 21.00 hod. 32 figur zobrazuje výjevy z historie města.

 

Pivnice Hofbräuhaus

Nachází se v historické části města. Byla založena v roce 1589 králem Wilhelm V ji založil na tehdejší půdě královské rezidence. O pivnici vznikla dokonce slavná píseň „In München steht ein Hofbräuhaus...“ Počátky moderní pivnice, jak ji znají návštěvníci v současnosti, spadají do roku 1897. Pivnice otevírá své brány každý den v 9.00 hod a kromě mázu piva (1 máz odpovídá jednomu litru) je možné v jejích rozlehlých a upravených prostorách ochutnat i místní speciality – klobásy, koleno či vepřovou pečínku (Weißwurst, Schweinshaxe, Schweinebraten). Podrobnosti viz www.hofbraeuhaus.de.

 

Opera, Maximilianstrasse a Maximilianeum

Ulice Maximilianstrasse (mezi místy Max-Joseph-Platz a Maximilianeum) je výkladní skříní obchodů světových značek, milovníci historie si ji zapamatují proto, že se na její trase nacházejí bývalý králosvký palác a tři divadla – Münchner Kammerspiele, Národní divadlo a Residenzt – a bavorská státní opera. Na konci ulice leží na vršku Maximilianeum, v němž od roku 1949 sídlí bavorský parlament. Podrobnosti viz www.residenztheater.de, www.bayerische.staatsoper.de, www.muenchner-kammerspiele.de.

 

Leopoldstrasse, Siegestor, Ludwigstrasse, Odeonsplatz

Ulice Leopoldstrasse a Ludwigstrasse jsou místy s kavárnami, bary, obchody a restauracemi. Siegestor je majestátní oblouk vybudovaný v letech 1843 až 1852 po vzoru Konstantinova oblouku v Římě. Náměstí Odeonsplatz vzniklo na počátku 19. století a přelévá se v královské zahrady (Hofgarten), kolonádu Feldherrnhalle a chrám Theatinerkirche.

 

BMW Welt

Svět BMW byl otevřen před pěti lety v blízkosti Olympijského parku. Jedná se o výstavní areál, muzeum a prostor pro novinky a navíc se nachází blízko sídla a továrny na automobily této značky. Areál je interaktivní, pořádají se v něm i koncerty, čtení, prezentace nových výrobků aj. Podrobnosti viz www.bmw-welt.com.

 

Nominace

 

Na veletrhu budou vyhlášeni ocenění v soutěži marketingových trendů. Byly nominovány tři optiky – optika Jauch z Altdorfu ve Švýcarsku, optika Melcher z Neutraublingu a optika Schröder z Lüneburgu. Poslední jmenovaná optika na stránkách www.brillentalent.de pracovala s facebookem a foty lidí s brýlemi, kdy zájemci zasílali a hodnotili fotografie – vítěz obdrží brýle v hodnotě 500 eur.

 

Z tiskových zpráv (www.opti-munich.com) přeložila Eva Klapalová. Redakčně upraveno a kráceno.

 
    [ Katalog firem ]

World Optic

Prodej brýlových obrub, skel, slunečních brýlý, kontaktních čoček a ...

Oční optika Petrášek

Provoz oční optiky, prodej brýlových obrub, čoček, slunečních brýlí ...

Oční optika Labe

Nabízíme brýle a kontaktní čočky.

R & I optik Radek HACHLE

Speciální brýlové čočky a úpravy čoček. Sluneční brýle zahrnující ...

Oční optika Helena Maršíková

Služby oční optiky - prodej dioptrických a slunečních obrub, opravy, doplňky ...

TaS OPTIK spol. s.r.o.

Široký sortiment brýlí dioptrických, slunečních i sportovních.

Topografie OP
Individuální kontaktní čočky ...
Na podzim 2019 jsem měl telefonát z Brna od kolegy optometristy Tomáše Pospíchala, který se ...
eLegal se dlouhodobě zaměřuje na marketingové právo a regulaci reklamy ve zdravotnictví.
Co změnila novela zákona o ...
Od 26. května 2021 platí nová pravidla regulace reklamy pro zdravotnické prostředky, tedy produkty ...
Riziko vzniku a progrese zejména VPMD a senilní katarakty lze ovlivnit dostatečným příjmem antioxidantů a dalších látek esenciálních pro zdraví očí.
Nemoci oka související s věkem ...
S pokračujícím trendem zvyšování délky života a stárnutí populace se prevalence nemocí oka ...

Vygenerováno za 0.0572 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2024 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.