4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Veletrh OPTA v novém pavilonu zabodoval

12. 3. 2017

Veletrh OPTA se letos přestěhoval do většího pavilonu V na brněnském výstavišti. Vystavovatelé toho využili při navrhování svých stánků a připravili pro návštěvníky přehledné a prostorné expozice. OPTA se tak opět rozrostla a pavilonem během uplynulého víkendu prošlo téměř 5700 návštěvníků.

Na letošním veletrhu OPTA se obchodovalo s úsměvem

Originální velikost  Na letošním veletrhu OPTA se obchodovalo s úsměvem

Foto: Petr Gabzdyl

Na letošním veletrhu OPTA se obchodovalo s úsměvem Dětské brýlové obruby Nano Glow se svítícími stranicemi oceněné v soutěži TOP OPTA Brýlové obruby Gucci v módním kulatém tvaru Sluneční brýle belgické značky KOMONO z prvotřídního acetátu Společnost Safilo představila na módní přehlídce brýle značky Tommy Hilfiger Společnost Safilo představila na módní přehlídce brýle značky Tommy Hilfiger v módním kulatém tvaru Tvary brýlových obrub se letos zvětšují a zakulacují Sluneční čočky Impression Road SUN od firmy Rodenstock snižují oslnění a zvyšují vnímání kontrastů

 

Srdcem pavilonu byl stánek spolupořadatele veletrhu, Společenstva českých optiků a optometristů pod blýskavou disco koulí, jež přeneseně symbolizovala slunce a odkazovala tak na zvýrazněné téma letošní OPTY – Brýle a slunce. Přehlídka slunečních brýlí byla letos široká a ty nejzajímavější z nich získaly také ocenění TOP OPTA – konkrétně model značky JIMMY CHOO JADE/S, jenž je kombinací slunečních brýlí a luxusních náušnic s kamínky Swarovski. Ve své nabídce je má společnost Safilo. Ta také zpestřila návštěvníkům první dva veletržní dny módními přehlídkami, na kterých modelky představily brýle šesti světových značek – v pátek to byly obruby Tommy Hilfiger a Max Mara, v sobotu brýle značek Marc Jacobs, Jimmy Choo, Fendi a Dior.

Cenu TOP OPTA si odnesla také společnost ESSILOR-OPTIKA za brýlové čočky Flash to Mirror. Tyto čočky v šesti módních odstínech jsou rafinovanou kombinací módních zrcadlovek a samozabarvujících čoček a dokážou filtrovat jak sluneční záření, tak modrofialové světlo související s počítači.

V kategorii kontaktní čočky zvítězily v hlasování odborné poroty multifokální kontaktní čočky 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, které na veletrh přivezla společnost Johnson& Johnson. Jedná se o asférické čočky s optickým designem optimalizovaným nejen podle věku pacienta a adice, ale také podle velikosti zornice v závislosti na primární refrakční vadě.

Premiéru si na OPTĚ odbyly dětské brýlové obruby NANO Glow se stranicemi z materiálu, který ve tmě svítí. Nabízejí se v oranžové, zelené, růžové, modré a žluté barvě a pro děti jsou nejen zábavné, ale výhodné i jako bezpečnostní prvek. Dítě se svítícími stranicemi je  například na kole nebo při hře a chůzi venku za snížených světelných podmínek lépe vidět. Také v noci takové brýle lépe najde na nočním stolku. Společnost COLOR-OPTIK za tuto novinku získala rovněž cenu TOP OPTA.

Přímo v pavilonu V bylo umístěno i OPTA FORUM – prostor pro odborný program, kde se během pátku a soboty vystřídali přednášející s odbornými tématy i zástupci vystavovatelů s firemními prezentacemi. Největší zájem byl o přednášky nizozemské designérky Ellen Haeser, která o typech zákazníků, módních stylech a potřebách jak výrobců v oblasti módy, tak koncových zákazníků přednášela v sobotním odpoledni hned dvakrát. Velký počet návštěvníků zaznamenala také přednáška Jana Zahálky na aktuální téma EET, z níž vyplynulo, že oční optiky by již měly své tržby elektronicky evidovat.

Obor oční optiky zažívá po několika letech opět úspěšné období a projevilo se to i na letošním ročníku veletrhu. Příští rok se celá „optická rodina“ na výstavišti sejde již po čtyřiadvacáté, opět v březnovém termínu – od pátku 9. března do neděle 11. března 2018.

Redakce

 

 
    [ Katalog firem ]

Oční optika MUDr. Jaromír Vybíral ...

Nabízíme komplexní péči v oboru oční optiky a kontaktologie. Výběr ...

MEDICAL VISION s.r.o.

Distributor náplasťových okluzorů Ortopad®. Dodavatel produktů pro ...

Duo Optik, s.r.o.

Prodáváme brýle na recept i bez něj, obruby, brýlové čočky, také čočky ...

Fokus Optik, a.s., Plzeň

Kvalitní a komplexní péče o zrak. Široký výběr cenově dostupných korekčních ...

Optika Hrežík

Kompletní služby v oboru oční optika - brýle a brýlová skla od značkových ...

Oční optika Sejvalová Marta

Prodej brýlových obrub a slunečních brýlí, servis a opravy. Měření zraku.

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Vygenerováno za 0.1563 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

2020 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.