4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...

Veletrh OPTA v novém pavilonu zabodoval

12. 3. 2017

Veletrh OPTA se letos přestěhoval do většího pavilonu V na brněnském výstavišti. Vystavovatelé toho využili při navrhování svých stánků a připravili pro návštěvníky přehledné a prostorné expozice. OPTA se tak opět rozrostla a pavilonem během uplynulého víkendu prošlo téměř 5700 návštěvníků.

Na letošním veletrhu OPTA se obchodovalo s úsměvem

Originální velikost  Na letošním veletrhu OPTA se obchodovalo s úsměvem

Foto: Petr Gabzdyl

Na letošním veletrhu OPTA se obchodovalo s úsměvem Dětské brýlové obruby Nano Glow se svítícími stranicemi oceněné v soutěži TOP OPTA Brýlové obruby Gucci v módním kulatém tvaru Sluneční brýle belgické značky KOMONO z prvotřídního acetátu Společnost Safilo představila na módní přehlídce brýle značky Tommy Hilfiger Společnost Safilo představila na módní přehlídce brýle značky Tommy Hilfiger v módním kulatém tvaru Tvary brýlových obrub se letos zvětšují a zakulacují Sluneční čočky Impression Road SUN od firmy Rodenstock snižují oslnění a zvyšují vnímání kontrastů

 

Srdcem pavilonu byl stánek spolupořadatele veletrhu, Společenstva českých optiků a optometristů pod blýskavou disco koulí, jež přeneseně symbolizovala slunce a odkazovala tak na zvýrazněné téma letošní OPTY – Brýle a slunce. Přehlídka slunečních brýlí byla letos široká a ty nejzajímavější z nich získaly také ocenění TOP OPTA – konkrétně model značky JIMMY CHOO JADE/S, jenž je kombinací slunečních brýlí a luxusních náušnic s kamínky Swarovski. Ve své nabídce je má společnost Safilo. Ta také zpestřila návštěvníkům první dva veletržní dny módními přehlídkami, na kterých modelky představily brýle šesti světových značek – v pátek to byly obruby Tommy Hilfiger a Max Mara, v sobotu brýle značek Marc Jacobs, Jimmy Choo, Fendi a Dior.

Cenu TOP OPTA si odnesla také společnost ESSILOR-OPTIKA za brýlové čočky Flash to Mirror. Tyto čočky v šesti módních odstínech jsou rafinovanou kombinací módních zrcadlovek a samozabarvujících čoček a dokážou filtrovat jak sluneční záření, tak modrofialové světlo související s počítači.

V kategorii kontaktní čočky zvítězily v hlasování odborné poroty multifokální kontaktní čočky 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, které na veletrh přivezla společnost Johnson& Johnson. Jedná se o asférické čočky s optickým designem optimalizovaným nejen podle věku pacienta a adice, ale také podle velikosti zornice v závislosti na primární refrakční vadě.

Premiéru si na OPTĚ odbyly dětské brýlové obruby NANO Glow se stranicemi z materiálu, který ve tmě svítí. Nabízejí se v oranžové, zelené, růžové, modré a žluté barvě a pro děti jsou nejen zábavné, ale výhodné i jako bezpečnostní prvek. Dítě se svítícími stranicemi je  například na kole nebo při hře a chůzi venku za snížených světelných podmínek lépe vidět. Také v noci takové brýle lépe najde na nočním stolku. Společnost COLOR-OPTIK za tuto novinku získala rovněž cenu TOP OPTA.

Přímo v pavilonu V bylo umístěno i OPTA FORUM – prostor pro odborný program, kde se během pátku a soboty vystřídali přednášející s odbornými tématy i zástupci vystavovatelů s firemními prezentacemi. Největší zájem byl o přednášky nizozemské designérky Ellen Haeser, která o typech zákazníků, módních stylech a potřebách jak výrobců v oblasti módy, tak koncových zákazníků přednášela v sobotním odpoledni hned dvakrát. Velký počet návštěvníků zaznamenala také přednáška Jana Zahálky na aktuální téma EET, z níž vyplynulo, že oční optiky by již měly své tržby elektronicky evidovat.

Obor oční optiky zažívá po několika letech opět úspěšné období a projevilo se to i na letošním ročníku veletrhu. Příští rok se celá „optická rodina“ na výstavišti sejde již po čtyřiadvacáté, opět v březnovém termínu – od pátku 9. března do neděle 11. března 2018.

Redakce

 

 
    [ Katalog firem ]

OPTOMEDIC DD s.r.o.

Nabízíme služby moderní oční ambulance, optika. Optika nabízí měření zraku ...

KONVEX - RECEPT OPTIKA s.r.o.

Výroba optických a fotografických přístrojů a zařízení.

Extel CZ, s.r.o.

Distributor brýlových obrub značky EYECU.

INVESTOM, s.r.o.

Sluneční sportovní brýle NANNINI a MARANELLO pro atletiku, cyklistiku ...

HORIEN Ing. Petr Pacholík

Měsíční a denní kontaktní čočky HORIEN, barevné kontaktní čočky WINCOLOR ...

World Optic

Prodej brýlových obrub, skel, slunečních brýlý, kontaktních čoček a ...

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...

Vygenerováno za 0.1149 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2021 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.