4oci.cz
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Pacient před zákrokem KTP (vlevo) a po zákroku (vpravo) [7].
Tetování rohovky
Existuje rčení, že oko je okno do duše, jímž lze lépe poznat člověka. Avšak neprůhlednosti oka ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...

Veletrh OPTA v novém pavilonu zabodoval

12. 3. 2017

Veletrh OPTA se letos přestěhoval do většího pavilonu V na brněnském výstavišti. Vystavovatelé toho využili při navrhování svých stánků a připravili pro návštěvníky přehledné a prostorné expozice. OPTA se tak opět rozrostla a pavilonem během uplynulého víkendu prošlo téměř 5700 návštěvníků.

Na letošním veletrhu OPTA se obchodovalo s úsměvem

Originální velikost  Na letošním veletrhu OPTA se obchodovalo s úsměvem

Foto: Petr Gabzdyl

Na letošním veletrhu OPTA se obchodovalo s úsměvem Dětské brýlové obruby Nano Glow se svítícími stranicemi oceněné v soutěži TOP OPTA Brýlové obruby Gucci v módním kulatém tvaru Sluneční brýle belgické značky KOMONO z prvotřídního acetátu Společnost Safilo představila na módní přehlídce brýle značky Tommy Hilfiger Společnost Safilo představila na módní přehlídce brýle značky Tommy Hilfiger v módním kulatém tvaru Tvary brýlových obrub se letos zvětšují a zakulacují Sluneční čočky Impression Road SUN od firmy Rodenstock snižují oslnění a zvyšují vnímání kontrastů

 

Srdcem pavilonu byl stánek spolupořadatele veletrhu, Společenstva českých optiků a optometristů pod blýskavou disco koulí, jež přeneseně symbolizovala slunce a odkazovala tak na zvýrazněné téma letošní OPTY – Brýle a slunce. Přehlídka slunečních brýlí byla letos široká a ty nejzajímavější z nich získaly také ocenění TOP OPTA – konkrétně model značky JIMMY CHOO JADE/S, jenž je kombinací slunečních brýlí a luxusních náušnic s kamínky Swarovski. Ve své nabídce je má společnost Safilo. Ta také zpestřila návštěvníkům první dva veletržní dny módními přehlídkami, na kterých modelky představily brýle šesti světových značek – v pátek to byly obruby Tommy Hilfiger a Max Mara, v sobotu brýle značek Marc Jacobs, Jimmy Choo, Fendi a Dior.

Cenu TOP OPTA si odnesla také společnost ESSILOR-OPTIKA za brýlové čočky Flash to Mirror. Tyto čočky v šesti módních odstínech jsou rafinovanou kombinací módních zrcadlovek a samozabarvujících čoček a dokážou filtrovat jak sluneční záření, tak modrofialové světlo související s počítači.

V kategorii kontaktní čočky zvítězily v hlasování odborné poroty multifokální kontaktní čočky 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, které na veletrh přivezla společnost Johnson& Johnson. Jedná se o asférické čočky s optickým designem optimalizovaným nejen podle věku pacienta a adice, ale také podle velikosti zornice v závislosti na primární refrakční vadě.

Premiéru si na OPTĚ odbyly dětské brýlové obruby NANO Glow se stranicemi z materiálu, který ve tmě svítí. Nabízejí se v oranžové, zelené, růžové, modré a žluté barvě a pro děti jsou nejen zábavné, ale výhodné i jako bezpečnostní prvek. Dítě se svítícími stranicemi je  například na kole nebo při hře a chůzi venku za snížených světelných podmínek lépe vidět. Také v noci takové brýle lépe najde na nočním stolku. Společnost COLOR-OPTIK za tuto novinku získala rovněž cenu TOP OPTA.

Přímo v pavilonu V bylo umístěno i OPTA FORUM – prostor pro odborný program, kde se během pátku a soboty vystřídali přednášející s odbornými tématy i zástupci vystavovatelů s firemními prezentacemi. Největší zájem byl o přednášky nizozemské designérky Ellen Haeser, která o typech zákazníků, módních stylech a potřebách jak výrobců v oblasti módy, tak koncových zákazníků přednášela v sobotním odpoledni hned dvakrát. Velký počet návštěvníků zaznamenala také přednáška Jana Zahálky na aktuální téma EET, z níž vyplynulo, že oční optiky by již měly své tržby elektronicky evidovat.

Obor oční optiky zažívá po několika letech opět úspěšné období a projevilo se to i na letošním ročníku veletrhu. Příští rok se celá „optická rodina“ na výstavišti sejde již po čtyřiadvacáté, opět v březnovém termínu – od pátku 9. března do neděle 11. března 2018.

Redakce

 

 
    [ Katalog firem ]

GrandOptical, City Park Jihlava

Široká nabídka dioptrických i slunečních brýlí, brýlových čoček a ...

Waska optik

Široký sortiment brýlových obrub a slunečních brýlí, doplňky, servis. Měření ...

Optik Art, s.r.o.

Kompletní nabídka produktů oční optiky. Odborné vyšetření zraku, aplikace ...

Centrooptik s.r.o.

Nabízíme prodej brýlí a doplňků.

Optika Jana

Rádi Vám poradíme při výběru Vašich dioptrických brýlí, slunečních brýlí ...

Martin Lamberský - optik optometrista

Široký sortiment brýlových obrub a čoček pro všechny věkové skupiny. Měření ...

Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Pacient před zákrokem KTP (vlevo) a po zákroku (vpravo) [7].
Tetování rohovky
Existuje rčení, že oko je okno do duše, jímž lze lépe poznat člověka. Avšak neprůhlednosti oka ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...

Vygenerováno za 0.1625 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2022 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.