4oci.cz
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Pacient před zákrokem KTP (vlevo) a po zákroku (vpravo) [7].
Tetování rohovky
Existuje rčení, že oko je okno do duše, jímž lze lépe poznat člověka. Avšak neprůhlednosti oka ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...

Veletrh OPTA na brněnském výstavišti začíná již v pátek 18. března

4. 3. 2016

Na veletrhu OPTA letos sice nebudeme slavit první jarní den, přesto lze nalézt symbolické propojení mezi tématy, jež spolu na první pohled nesouvisejí. Do jarní přírody se chodíme kochat krásnými a zářivými barvami po nudné a monotónní zimě, v pavilonu B brněnského výstaviště budeme moci potěšit oko novými trendy letošní sezony.

V zářivých barvách se představí nejen brýlové obruby, ale i nepostradatelný doplněk – brýlová pouzdra

Originální velikost  V zářivých barvách se představí nejen brýlové obruby, ale i nepostradatelný doplněk – brýlová pouzdra

Foto: Petr Gabzdyl

Od pátku 18. března do neděle 20. března zaplní pavilon B na brněnském výstavišti nejvýznamnější distributoři brýlí, kontaktních čoček a optických a oftalmologických přístrojů Na veletrhu OPTA budou i letos k vidění nejnovější módní trendy v brýlových obrubách i novinky mezi brýlovými čočkami V zářivých barvách se představí nejen brýlové obruby, ale i nepostradatelný doplněk – brýlová pouzdra

 

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA 2016 se bude konat ve dnech 18. až 20. března a vystavovatelé si již horlivě připravují novinky pro všechny odborné návštěvníky. Březnový termín se v loňském roce osvědčil, líbil se vystavovatelům i návštěvníkům, a proto jej Veletrhy Brno se Společenstvem českých optiků a optometristů jako spolupořadatelem a Optickou únií Slovenska a Českou kontaktologickou společností jako partnery vybrali i pro letošní rok.

OČIMA ŘÍDÍME SVĚT – to je hlavní téma pro letošní OPTU

Náš zrak je prostředníkem všech našich rozhodnutí – při řízení auta, při práci na počítači nebo při sportu. Správně se rozhodnout znamená dobře vidět za jakýchkoliv okolností. Pro mnohé z nás je dobré vidění samozřejmostí, takže nám vlastně ani nepřijde, že OČIMA ŘÍDÍME SVĚT. Jakákoliv snaha zajistit ostřejší a pohodlnější vidění je snahou udělat náš okolní svět krásnější a bezpečnější.

Toto téma bude zvýrazněno také v soutěži TOP OPTA. V rámci soutěže budou hodnoceny všechny výrobky nebo technologie, které v běžném denním životě napomáhají ostrému a pohodlnému vidění. V duchu motta budou oceněny ty přihlášené exponáty, které umožní dělat správná a bezpečná rozhodnutí, tedy umožní našim očím řídit svět.

Odborný program s atraktivní show

Pro akce odborného programu je připraveno OPTA FORUM, kde budou přednášky probíhat po celý pátek a sobotu.

Kromě odborných přednášek zaujme jistě také atraktivní vystoupení nazvané Mráz a žár, připravené ve spolupráci s VIDA! science centrem. V této originální show se potkávají hluboké mrazy (tekutý dusík, suchý led) s teplotami vysoko nad 100 °C (horkovzdušná pistole). Návštěvníci tak v neděli od 10.30 hodin poznají, co vše je možné zmrazit, jak se předměty ve změněném prostředí chovají a co vše může vzniknout při vzájemném kontaktu tak rozdílných teplot.

Tento program není samoúčelný, pro návštěvníky přináší nový benefit – každý, kdo v termínu od 18. do 27. března předloží na pokladně VIDA! centra OPTA kartu nebo vstupenku z veletrhu OPTA, získá 20% slevu na jakékoliv vstupné. VIDA! science centrum se nachází jen pár kroků od pavilonu B – v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště.

OPTA PARTY po loňské úspěšné premiéře opět v SONO Centru

Tradiční neformální setkání optiků, optometristů a oftalmologů nazvané OPTA PARTY se bude konat v sobotu 19. března od osmi hodin večer v nádherných prostorách brněnského SONO Centra a během večera se na pódiu vystřídají DJ Dan Keschen, DJ Schafff či Arrhythmia Band a Ukulele Orchestra jako Brno.

Jak se dostat na veletrh?

Držitelé OPTA klubové karty (členové Společenstva českých optiků a optometristů, Optické únie Slovenska a České kontaktologické společnosti) mají vstup na veletrh zdarma. Možná je také registrace na webu, kde je možné koupit vstupenku za 130 Kč. Na místě bude vstupenka k dispozici za 300 Kč. Nejbližší vstup k pavilonu B na brněnské výstaviště je pavilonem E, otevřen bude také vstup na hlavní bráně u zastávek brněnské MHD. Místo k zaparkování naleznou návštěvníci v Expoparkingu či na parkovištích kolem výstaviště. Každý z návštěvníků obdrží při vstupu katalog s plánkem pavilonu, aby se mohl na veletrhu snáze zorientovat.

Otevírací doba veletrhu

V pátek a sobotu bude OPTA návštěvníkům k dispozici od 9.00 do 19.00 hodin, v neděli pak od 9.00 do 14.00 hodin.

Aktuální informace o veletrhu OPTA naleznete na webových stránkách www.opta.cz.

Redakce

Foto: Petr Gabzdyl

 

 

Zdroj:  redakce  

    [ Katalog firem ]

Oční optika Melzer

Nabídka trendových i klasických brýlových obrub tuzemské i zahraniční ...

PanOPTIK

Poskytujeme množství brýlových obrub různých velikostí, provedení a značek ...

GrandOptical, OC Šestka

Široká nabídka dioptrických i slunečních brýlí, brýlových čoček a ...

Oční optika Leštáková

Prodej dioptrických i slunečních brýlí, brýlí pro děti, kontaktních čoček a ...

ELEN OPTIK - Oční ambulance

Oční optika. Odborná analýza zrakového nervu pomocí nejmodernějšího ...

Optika VALUCHOVÁ Cvikrová

Brýlové obruby, skla, doplňky, kontaktní čočky. Provádíme měření zraku.

Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Pacient před zákrokem KTP (vlevo) a po zákroku (vpravo) [7].
Tetování rohovky
Existuje rčení, že oko je okno do duše, jímž lze lépe poznat člověka. Avšak neprůhlednosti oka ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...

Vygenerováno za 0.1108 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2022 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.