4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

OPTA ukáže historii i budoucnost oční optiky

28. 2. 2020

V pořadí 26. ročník mezinárodního veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA už za několik týdnů otevře své brány. Profesionálové pečující o zrak se v Brně setkají o víkendu 13. až 15. března. Čeká je tu třeba výstava historických brýlí, přednáška o roli sociálních sítí v propagaci oční optiky nebo prezentace světových trendů v designu. A samozřejmě i nové kolekce obrub a slunečních brýlí i novinky v přístrojové technice od předních dodavatelů.

OPTA 2019

Originální velikost  OPTA 2019

Foto: Jiří Zach

 

Špičkové exponáty od lídrů trhu
V Brně návštěvníci uvidí jako první všechny novinky, jejichž premiéru si firmy schovávají právě na veletrh. Firma Carl Zeiss přiveze mj. revoluční bezklipový centrační přístroj ZEISS VisuFit 1000. Společnost Omega Optix se pochlubí mj. individuální progresivní čočkou Exact DS Fusion, která je vytvořena na míru zákazníkovi díky špičkové digitální podpoře. Z novinek firmy Safilo můžeme jmenovat novou kolekci značky Carrera, kterou si oblíbili i jezdci formule 1. V expozici firmy Aglaja si prohlédnete novou kolekci návrhářky Caroline Abram, která byla hostem loňského veletrhu OPTA a za tuto kolekci získala cenu Silmo d'Or na loňském veletrhu Silmo Paříž. A společnost Rodenstock slibuje velké překvapení, ze kterého zatím prozradila jen název – její revoluční novinka má jméno B.I.G.
Novinky samozřejmě čekají na každém stánku. Vedle již jmenovaných vystavují na veletrhu firmy jako Alcon Pharmaceuticals, AMBG, CooperVision, DUOS, Gafas, Johnson & Johnson, Mi.optics, Mr. Gain, New Line Optics, Optika Čivice, Optiland, Optiplast Eyewear, Opti – project, ProdesignSK, Pronap, Sagitta, Sover, UVEX Safety CZ a mnohé další. Nejlepší exponáty se opět budou ucházet o ceny v soutěži TOP OPTA. Jedna soutěžní kategorie se zaměří na zvýrazněné téma letošního ročníku, kterým je kvalita vidění pro všechny generace.

Unikátní výstava historických brýlí

Veletrhy ukazují hlavně pohled do budoucna – kam směřuje vývoj techniky a co se bude nosit v příští sezoně. Není však na škodu ohlédnout se pro změnu do minulosti a ukázat tradici, ze které obor vyšel. Na veletrhu OPTA 2020 bude poprvé vystaven výběr z privátní kolekce Viléma Rudolfa – optika a optometristy, který se historií brýlí zabývá již dlouhou dobu. Výstava mapuje světový vývoj pomůcek pro lepší vidění a ukáže historické brýle, brýlová pouzdra, zvětšovací skla i divadelní kukátka z období od 14. do 19. století. Návštěvníci si prohlédnou také unikáty, které žádná jiná podobná kolekce neobsahuje: historické brýle z Číny, brýle z ryzího zlata a stříbra, starodávná pouzdra ze žraločí kůže nebo brýle ze 17. století nalezené při vykopávkách v Amsterodamu. Podobné artefakty, stejně jako výstava tohoto rozsahu, nebyly dosud nikdy v České republice k vidění. Výstavou provede formou komentovaných prohlídek sám autor a majitel kolekce Vilém Rudolf, a to v pátek 13. března v 17.00 hod. a v sobotu 14. března v 10.00, 13.00 a 16.00 hod. Nenechte si prohlídky ujít!

Jak na sociální sítě a další zajímavosti
Informace o trendech a aktuálních tématech z oboru oční optiky a oftalmologie opět přinese odborný program. Do přednáškového sálu OPTA FORUM jsou v pátek a v sobotu zváni všichni zájemci z řad návštěvníků i vystavovatelů. Dozvědí se třeba o možnostech, jak efektivně využít sociální sítě k propagaci v oční optice. Které sítě zvolit? Jaké publikum na nich najdeme? Jaký obsah pro ně vytvářet? Na tyto a další otázky poskytnou odpovědi dvě veletržní přednášky Jany Kovářové z mezinárodní agentury Havas Prague, které proběhnou v sobotu od 10.00 a od 14.00 hod.

Optik Tomáš Haberland bude přednášet o historii zrakové korekce před vynálezem brýlí (v sobotu od 11.00 hod.) a chybět nebude ani oblíbená přednáška nizozemské designérky a trendové specialistky Ellen Haeser, tentokrát v sobotu od 13.00 hod.
Kompletní program přednáškového centra OPTA FORUM je k dispozici na webu www.bvv.cz/opta.

Veletrh OPTA 2020 se koná v pavilonu B brněnského výstaviště, v těsné blízkosti parkovacího domu Expo Parking. V pátek a v sobotu zůstává veletrh otevřen od 9.00 až do 19.00 hod., v neděli končí ve 12.00 hod. S klubovou kartou OPTA mají návštěvníci vstup zdarma, registrace je možná na webu bvv.cz
 

 

Autor:   redakce  

    [ Katalog firem ]

Fokus Optik, a.s., Praha 2

Kvalitní a komplexní péče o zrak. Široký výběr cenově dostupných korekčních ...

Optika U Věže, s.r.o.

Služby oční optiky. Brýlové obruby.

APIA INDUSTRY s.r.o.
Zastoupení a distribuce značek společnosti DE RIGO VISION S.p.A., Itálie ...

Oční optika Zbyněk Angr

Vyšetření zraku. Prodej brýlových obrub, dioptrická skla, sluneční a ...

Oční optika Rozehnalová

Značkové sluneční a dioptrické brýle DIOR, GUCCI, DOLCE & GABANA, VERSACE ...

Cejzlarová Oční optik

Zhotovení brýlí, široký sortiment obrub, čoček a skel, velký výběr všech ...

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Vygenerováno za 0.3086 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

2020 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.