4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Konference optometrie pro střední a jihovýchodní Evropu v Rovinji

11. 11. 2014

Na přelomu května a června se zástupci katedry optometrie a ortoptiky LF MU v Brně zúčastnili druhé mezinárodní konference optometrie pro střední a jihovýchodní Evropu (OCCSEE) v Chorvatsku. Konference byla zahájena workshopy, které probíhaly, stejně jako celá konference, v hotelu Lone v malebném istrijském městečku Rovinj.

Momentka z workshopu

Originální velikost  Momentka z workshopu

Foto: archiv autora

 

Slavnostního zahájení se zúčastnili významní hosté, například zástupce prezidenta Chorvatské republiky Ivo Josipoviče, statutární zástupce města Rovinj, statutární zástupce města Velika Gorica, děkan Univerzity aplikovaných věd Velika Gorica Ivan Toth a další.

Konference pokračovala v pátek dopoledne další sekcí workshopů, kde své téma prezentoval také odborný asistent katedry optometrie a ortoptiky (KOO) Mgr. Petr Veselý, DiS., Ph.D. Jeho tématem byl Farnsworthův-Munselův test pro vyšetřování barvocitu a diagnostiku jeho poruch. Workshop proběhl celkem dvakrát za účasti přibližně dvaceti posluchačů. Během dne následovaly přednášky rozdělené podle témat do sekcí optické technologie, testování zrakových funkcí, kontaktní čočky, refrakční chirurgie a další.

V rámci sobotního programu v sekci nazvané Testování zrakových funkcí vystoupil vedoucí KOO doc. MUDr. Svatopluk Synek, CSc., s přednáškou nazvanou Nová fakta o myopii, která rozpoutala velkou odbornou diskuzi na téma léčba a korekce progresivní krátkozrakosti. Dopoledne byla zorganizována sekce posterů a také kulatý stůl na téma Vzdělávání, legislativa a kompetence optometristy, kterých se samozřejmě aktivně zúčastnili i zástupci KOO, zejména s představením možnosti studia optometrie v anglickém jazyce na naší katedře. V sekci posterů jsme byli zastoupeni celkem čtrnácti tématy.

V sobotu odpoledne začala třetí odborná sekce konference nazvaná Kontaktní čočky. Hlavním přednášejícím byl kontaktolog Shehzad Naroo z Velké Británie a téma jeho příspěvku bylo Aplikace kontaktních čoček v budoucnosti. Odpoledne následovala další sekce prezentací posterů a čtvrtá odborná sekce s názvem Zdraví oka. Hlavní mluvčí v této sekci byla předsedkyně Evropské rady optometrie a optiky (ECOO) Julie-Anne Little s přednáškou Optická koherentní tomografie (OCT): Pokrok v zobrazování oka. Třetí den konference byl zakončen slavnostní večeří v hotelu Lone.

Poslední den konference pokračovala čtvrtá sekce přednášek, kde vystoupila i doktorandka KOO Jitka Bělíková. Proběhla také poslední odborná sekce kongresu nazvaná Refrakční chirurgie dnes a ve 13.00 hodin byla konference slavnostně ukončena.

 

Podle našeho názoru se druhá konference OCCSEE velmi vydařila. Jednak díky lokalitě, ve které se odehrávala, ale především díky širokému odbornému programu, který pokryl všechna důležitá témata z oboru optiky a optometrie. Tato lokální odborná akce přilákala podobné množství účastníků (celkem z 20 států), jako tomu je například u konferencí Evropské akademie optometrie a optiky (EAOO) a ECOO. V porovnání s prvním ročníkem můžeme konstatovat, že tato akce nabývá na významu. To se potvrdilo i v našem případě, protože jsme za KOO LF MU v Brně prezentovali celkem dvě odborné přednášky, jeden workshop a 14 odborných prací formou posterů.

 

Účast 18 studentů a čtyř pedagogů katedry optometrie a ortoptiky LF MU na této akci byla možná díky stipendijnímu programu LF MU a zejména díky sponzorské podpoře firmy Essilor.

 

Mgr. Petr Veselý, DiS., Ph.D., Katedra optometrie a ortoptiky LF MU v Brně

Podrobnosti o účasti českých studentů a pedagogů na konferenci a témata posterů, které tam představili, si můžete přečíst v časopise Česká oční optika č. 3, 2014.

 

 

 

Autor:  Petr Veselý  

    [ Katalog firem ]

Oční optika Jaroslava Pimková

Služby oční optiky.

Optika Chodov

Měření zraku registrovaným optometristou. Výběr obrub pomocí videokamery.

Optik Skrbková

Měření zraku, měření nitroočního tlaku, aplikace kontaktních čoček, opravy a ...

Optik Rakušanová

Nabízíme Vám široký sortiment brýlí všech druhů a značek. Dále nabízíme ...

Optika HB

Široký sortiment brýlových obrub. Brýle na čtení, na dálku, na počítač. HOYA ...

Optik Novák

Výběr značkových brýlových obrub, brýlových skel, slunečních brýlí a ...

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Ellen Haeserová
Nicotnost pomine, kvalita ...
Ellen Haeserová přijela na letošní veletrh OPTA s přednáškou, v níž popisovala nejen brýlové obruby ...

Vygenerováno za 0.087 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

2021 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.