4oci.cz
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Pacient před zákrokem KTP (vlevo) a po zákroku (vpravo) [7].
Tetování rohovky
Existuje rčení, že oko je okno do duše, jímž lze lépe poznat člověka. Avšak neprůhlednosti oka ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...

Centrovací systémy v oční optice

3. 11. 2008

ImpressionIST je ucelený odborně poradenský terminál, který obsahuje několik důležitých prvků od konzultačních systémů prodeje po unikátní měřicí systém 3D pro zjištění individuálních parametrů nutných k zadání výroby brýlových čoček.

 

Systém ImpressionIST je na první pohled unikátní svým designem. Po instalaci se stává nepřehlédnutelnou a dominantní částí oční optiky, a ta pak v zákazníkovi na první pohled vyvolá pocit, že se nachází na pracovišti, které je vybaveno tou nejmodernější technikou. Systém je rozdělen do několika samostatně fungujících celků, které oční optik využívá, a zároveň umožňuje informovat příchozího zákazníka o novinkách, které jsou v prodejně nabízeny novým interaktivním způsobem.

Interaktivní ucelený terminál pro práci v oční optice obsahuje měřicí systém 3D, pomocí kterého se zjišťují individuální hodnoty potřebné pro zhotovení brýlových čoček konkrétního zákazníka. Systém je rozdělen do několika funkčních celků, které oční optik využívá a zároveň mu umožňuje informovat příchozího zákazníka o novinkách, které jsou v prodejně nabízeny novým interaktivním způsobem. Nedílnou součástí již zmíněného unikátního měřicího systému jsou mimo jiné technologické prvky, které slouží k usnadnění prodeje očnímu optikovi. Použitý způsob měření se vyznačuje velmi snadnou a rychlou obsluhou, a je velmi přesný při zjišťování nutných údajů (PD – pupila distanc, CVD – vzdálenost čočka-rohovka, VN = PA - inklinace, FA – prohnutí obruby).

Systém pracuje na principu vyhodnocení polohy dvou kamer, které spolu svírají přesně daný úhel. Poté je porovnávají s označenou brýlovou obrubou a se středy zornic zákazníka, který stojí vepředu. Celý systém umožní velmi rychlé vyhodnocení díky tomu, že pracuje pouze se skutečnou obrubou, kterou si zákazník vybral a kterou mu oční optik přizpůsobil, a to bez doplňkových systémů, které zjišťování potřebných údajů umožňují. V minulosti byly tyto přípravky používány a jejich použití mohlo způsobit několik nežádoucích účinků: možné riziko deformace u tenčích obrub, riziko změny posazení obruby na obličej a tím změny některých parametrů. Nositel brýlí mohl zároveň vnímat měřicí systémy v kontaktu se svým obličejem jako nepříjemné. U předchozích systémů musely být vytvořeny 2 fotografie z různých úhlů, čím se celkově prodlužovala celková doba měřicího postupu. Všechna tato negativa odpadají díky unikátnímu systému, který firma Rodenstock implementovala do systému ImpressionIST.

Terminál je ovládán pomocí dotykové obrazovky, a není proto zapotřebí další hardwarová periferie – ovládání je tak přístupné pro příchozího zákazníka stejně jako informační terminály na letištích, v hotelích apod. Celý systém je doplněn multimediálními ukázkami včetně zvukového doprovodu, což bezpochyby upoutá pozornost zákazníků v prodejně.

Zdůvodnění výjimečnosti ve srovnání s obdobnými výrobky

Systém na první pohled nevypadá jako měřicí zařízení (kamerový systém je skrytý za zrcadly), zahrnuje v sobě všechny možné alternativy, které při práci se zákazníkem využijete (zrcadlo a stojan pro výběr obrub, poradenský systém pro správný výběr obrub, multimediální informační panel včetně přístupu na internet, interaktivní konzultační prostředí, měřicí systém 3D, elektronický terminál pro zpracování, ukládání a odesílání objednávek přímo výrobci online).

Na rozdíl od ostatních systémů se jedná o komplexní řešení pro každou oční optiku, neboť poskytuje následující:

– demonstrace odbornosti a zároveň odlišení od konkurence;
– individuální poradenství při výběru brýlových čoček;
– možnost výběru brýlových obrub s možností využití kamer na obrazovce typu LCD;
– prezentace vlastní firmy.

 

Autor:  Libor Pivoňka  

    [ Katalog firem ]

Fokus Optik, a.s., Liberec

Kvalitní a komplexní péče o zrak. Široký výběr cenově dostupných korekčních ...

STUDIO LENS Oční optika RNDr. Bc ...

Brýlové obruby MEXX, FLAIR, HUGO BOSS, MENRAD, OPD. Individuální centrace ...

LUMIOPTIC s.r.o.

Prodáváme brýlové obruby různých značek a cen, čočky - OMEGA, NIKON ...

Hana Berková Baránková

Brýlové obruby, sluneční brýle, široký sortiment brýlových čoček. Doplňky k ...

Oční optika Tovaryšová

Velký výběr značkových brýlových obrub, brýlová skla všech typů, sluneční ...

A optika

Velký výběr brýlových obrub všech typů a značek dle módních trendů ...

Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Pacient před zákrokem KTP (vlevo) a po zákroku (vpravo) [7].
Tetování rohovky
Existuje rčení, že oko je okno do duše, jímž lze lépe poznat člověka. Avšak neprůhlednosti oka ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...

Vygenerováno za 0.0722 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2022 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.