4oci.cz
Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...

Brýle Yves Saint Laurent 2011 – „Elegance – neznamená to zapomenout na to, co máte na sobě?“

5. 5. 2011

Možná jste viděli mezi slavnými fotografiemi tu s modelkou, která měla na sobě jednoduše střižené, téměř rovné, áčkové šaty, které končily nad koleny a tvořily je obdélníky bílé, červené, modré a žluté barvy oddělené černými pruhy. Psal se rok 1965 a byl to módní návrhář Yves Saint Laurent, který přenesl tehdy obraz od malíře Pieta Mondriana na látku.

Brýle Yves Saint Laurent – elegantní jednoduchý tvar kočičí oči a motiv kostek vytvořených pomocí čar

Originální velikost  Brýle Yves Saint Laurent – elegantní jednoduchý tvar kočičí oči a motiv kostek vytvořených pomocí čar

Zdroj:  Press Office Safilo Group

Brýle Yves Saint Laurent – elegantní jednoduchý tvar kočičí oči a motiv kostek vytvořených pomocí čar Brýle Yves Saint Laurent – detail brýlí typu „pilotky“ – propojená hrazda v přední části brýlí

 

 

Vymyslel však i další oblíbené oděvy, které se dodnes nosí: dámský kalhotový kostým, průsvitnou halenku nebo námořnické sako. Na začátku 70. let uvedl kolekci beatnické generace s černými roláky, což se tehdy nesetkalo v módním světě s kladným ohlasem (ironií je, že pak se černý rolák stal kultovním a populárním kouskem oděvu).

 

Říká se, že od určité doby Yves Saint Laurent tvořil jeden dokonalý střih, který stále obměňoval. Byl toho názoru, že móda pomine, ale styl přetrvá. Pracoval kdysi bok po boku Christiana Diora a po jeho smrti tuto značku vedl. Poté si založil značku vlastní, kde byl jeho dlouholetým partnerem Pierre Bergé - Laurent byl ponořen v kreativním procesu, Bergého doménou byl obchod, čímž vzniklo dokonalé propojení. Spolu pracovali, žili, ale také sbírali umělecká díla - o jejich vztahu byl natočen film-dokument L’Amor Fou, který měl letos v dubnu premiéru. Bergé v něm vzpomíná na tohoto introvertního talentovaného návrháře, který zemřel v roce 2008.

 

Znamenají-li oděvy značky Yves Saint Laurent klasiku a skrytou, neokázalou eleganci, tedy styl, který přetrvává období, platí to i pro brýle.

 

Nová kolekce brýlí značky Yves Saint Laurent pro rok 2011 pracuje s oblíbenou prostou bílou a černou barvou. Brýle jsou decentní, až nenápadné, drží se jednoduchého klasického tvaru. Pracují s oblíbeným tvarem kočičích očí, „pilotek“ a potisky ve tvaru kostek. Jsou vytvořené tak, aby ladily s modely této značky pro denní nošení.

 

Ženám jsou určeny typy YSL 6336/S, YSL 6337/S a YSL 6334. Jejich dominantou je tvar kočičích očí, případně obdélníkový retro tvar, a výrazné kovové logo Yves Saint Laurent na stranicích, které je graficky zajímavé typem písma. (Tento typ písma Vás upoutá, když se projdete okolo obchodů s kosmetikou stejnojmenné značky.)

Barevná škála nevyužívá jen klasickou černou, bílou, šedou a slonovinovou, ale i hnědou, oranžovou, fialovou a zelenou.

 

Pro muže jsou v nabídce typy YSL 2316/S, YSL 2318/S, YSL 2313 a YSL 2321/S. Převažujícím tvarem jsou tzv. „pilotky“, oživuje je však jeden prvek - v přední části brýlí je nad oběma čočkami propojena hrazda výrazným černým pásem plastu. Stříbrné šroubky, které ji propojují, neslouží jen jako funkční, ale také estetický prvek (viz obrázek). Kromě pilotek je v nabídce i klasický tvar, populární v 60. letech. Na stranicích je, stejně jako u brýlí pro ženy, logo.

Barevná škála se drží klasických elegantních mužských barev - šedé, odstínů černé, hnědé, olivové.

 

Překlad textu (výběr) a doplnění: Eva Klapalová

 

Zdroj:  Press Office Safilo Group   

    [ Katalog firem ]

Oční optika Kalužíková

Široká nabídka dioptrických a slunečních brýlí. Měření zraku a aplikace ...

MEDICAL VISION s.r.o.

Distributor náplasťových okluzorů Ortopad®. Dodavatel produktů pro ...

Fotex Optic

Oční optika.

EYE 2000 s.r.o.
Návrhy kreativních čoček do vrtaných brýlí v Ateliéru Kreativ. Import a ...

Optika Viva CZ

Naše firma se zabývá prodejem brýlí, obrub, skel, kontaktních čoček a ...

Optika - MUDr. Božena Vašáková

Široký sortiment brýlových obrub, sluneční a sportovní brýle. Služba ...

Ilustrační obrázek
Je čas na změnu, průmyslová ...
V představách slavných spisovatelů science fiction z minulého století mělo lidstvo po roce 2000 ...
Jan Sucharda
Jan Sucharda: nestor oční ...
Do bytu v činžovním domě v pražském Břevnově mě od hlavního vchodu vede kolem prášících dělníků Alice ...
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...

Vygenerováno za 0.08 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

2021 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.