4oci.cz
Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...
eLegal se dlouhodobě zaměřuje na marketingové právo a regulaci reklamy ve zdravotnictví.
Co změnila novela zákona o ...
Od 26. května 2021 platí nová pravidla regulace reklamy pro zdravotnické prostředky, tedy produkty ...

„Věřím v sílu důkladnosti, kvalita se vždy prosadí!“ - Ferdinand Menrad, 1896

20. 2. 2006

Když před 110 lety zakládal pan Ferdinand Menrad nenápadnou výrobnu oční optiky s regionálním dosahem v malém městečku Schwäbisch Gmünd, zřejmě sám netušil, že se díky svému heslu jeho firma stane jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších výrobců brýlových obrub a slunečních brýlí na světě.

 

Jak v čase založení společnosti, tak i dnes je firma MENRAD ryze soukromou společností, kterou řídí již 4. generace rodiny Menradů. Pánové Eberhard a Hermann Menradovi řídí nyní optické impérium, které má své vlastní pobočky v devíti zemích a zastoupení prostřednictvím autorizovaných velkoobchodů ve čtyřiceti zemích světa.

Administrativní sídlo a vedení firmy MENRAD se nachází v Mnichově, zatímco sklady, vývojové a výzkumné centrum a servisní středisko sídlí ve městě Schwäbisch Gmünd. Světovost Menradu potvrzují i výrobní závody rozmístěné v různých částech zeměkoule.

Portfolio značek vyráběných společností FMG MENRAD Gruppe není sice příliš rozsáhlé, ale je nesmírně kvalitní. JAGUAR, DAVIDOFF, JOOP!, MORGAN, MENRAD, ZEISS. Za každou z těchto značek by byl kterýkoli jiný výrobce ochoten platit zlatem. V tomto článku Vám představíme alespoň některé z nich.

Jeden z nejstarších výrobních závodů společnosti MENRAD se nachází na turisticky velice atraktivním ostrově Malta. Výrobu obrub Jaguar a Davidoff si mohli osobně prohlédnout v roce 2000 a 2003 čeští i slovenští optici a optičky, výherci soutěží „Se Sagittou na Maltu“. 

Moderní výpočetní technika je neoddělitelnou součástí výroby brýlových obrub na Maltě. V každém okamžiku je výrobek pečlivě sledován a kontrolován. Přibližně 15 % výrobků je v průběhu výroby vyřazeno, ačkoli se jedná o odchylky lidským okem téměř nepostřehnutelné.

Velkou pozornost věnuje MENRAD při výrobě především závěrečným operacím s obrubami. Stále více brýlových obrub se barví ručně. Prakticky každá obruba se tak stává originálem,  jedinečným uměleckým dílkem. Ruční nanášení barev je prováděno s maximální péčí a pozorností a dodává každé obrubě punc neopakovatelnosti. 

Brýlové obruby se značkou FMG Menrad Gruppe se vyrábí i pod hřebeny Alp. Pohádkově krásná příroda a důslední Švýcaři jsou výbornou kombinací podmínek pro vznik zboží s visačkou vysoké kvality.

Již v polovině 90. let minulého století postavila společnost MENRAD nejnovější závod na výrobu brýlových obrub v Číně. Německé stroje, technologie a materiály ve spojení s čínskou usilovností umožnily, že se značka MENRAD stala jednou z nejprodávanějších v konkurenci nejsilnějších světových výrobců. 

Stánky společnosti MENRAD jsou každoročně ozdobou všech světových optických výstav. Obchodní manager společnosti FMG Menrad Gruppe pan Christian Brückl (vpravo) je vždy připraven rozdělit se se svými partnery nejen o dobrou náladu, ale i o cenné dlouholeté zkušenosti.

Po hvězdách hereckého a modelingového nebe Mille Jovovich, Claudii Schiffer a Kate Moss řekla své reklamní ANO společnosti MENRAD Theodora Richards, dcera legendárního kytaristy skupiny Rollings Stones Keitha Richardse. Theodora se shlédla nejen v módní kolekci oděvů francouzské značky MORGAN, ale i v brýlových obrubách a slunečních brýlí stejné značky, které již dva roky vyrábí firma MENRAD.

V pravidelných časových intervalech pořádá společnost MENRAD setkání svých reprezentantů nejen na světových výstavách MIDO v Miláně a SILMO v Paříži, ale i v Mnichově. Mnichovská setkání mají nejen technicko-obchodní zaměření, ale jsou i oblíbenou společenskou událostí, na které se setkávají členové široké menradovské rodiny z celého světa. S velikým ohlasem se setkala v roce 2005 návštěva známého festivalu piva BIERFEST.

To co znamená auto JAGUAR v automobilovém průmyslu, znamenají brýle JAGUAR v průmyslu oční optiky. Jsou rodinným stříbrem firmy MENRAD, dokonalé tvarem, komfortem nošení i kvalitou. V současné době přizpůsobují designéři vzhled obrub JAGUAR tomu, aby odpovídal i požadavkům nižší věkové hranice uživatelů. 

Kometou na optickém nebi se loni stala značka JOOP!, nesoucí jméno známého německého tvůrce módy Wolfganga Joopa. Ačkoli jsou brýlové obruby značky JOOP! mladšími sourozenci oděvů a parfémů, do podvědomí světové veřejnosti se zapsaly stejně intenzivně. Charakteristické pro současné brýlové obruby a sluneční brýle JOOP! jsou nádherné harmonicky ladící barevné kombinace, ladné tvary a dokonalá symbióza materiálů kov a plast. Květinou–logem značky JOOP! je Kornblume (chrpa). 

Sluneční brýle i korekční obruby DAVIDOFF splňují všechno to, co si pod pojmem DAVIDOFF představíme. Pohodu, spokojenost, užívání si života. Nebo též parfémy, doutníky, koňak. DAVIDOFF – to je životní styl. A ten reaguje na požadavky doby. Proto byl vytvořen nový typ písma pro popis brýlových obrub a dalších komodit, který se liší od písma doposud používaného pro popis výrobků DAVIDOFF. Písmo dosud používané zůstane vyhrazeno doutníkům. 

Ing. Jaroslav Majerčík

 

Autor:  Jaroslav Majerčík  

    [ Katalog firem ]

Zdeněk Votruba - OČNÍ OPTIKA

Kompletní služby oční optiky.

optiXervis, s.r.o.
Dovoz a prodej přístrojů TAKUBOMATIC pro oční optiky - automatické brusy pro ...

Fokus Optik, a.s., brýle, Ostrava

Kvalitní a komplexní péče o zrak. Široký výběr cenově dostupných korekčních ...

Bryska, s.r.o.

Služby oční optiky.

INTEROPTIC - Ing. Zbigněv Balon
Distributor brýlových obrub CUBE, HENRY LLOYD, ANNE MARII, JENS HAGEN, DEK ...

ELEN OPTIK - Oční ambulance

Oční optika. Odborná analýza zrakového nervu pomocí nejmodernějšího ...

Jitka Klíčníková
Prim hraje nerozbitnost
V samém centru Brna má ve dvou místnostech dílnu a kancelář Jitka Klíčníková, která vyrábí oční ...
Mgr. Jana Svojáková pomáhá obyvatelům chudé oblasti Chapananga lépe vidět.
Afrika vám změní pohled na ...
Pomáhat chudým oblastem Afriky lze mnoha způsoby. Finančně, materiálně nebo zdravotně. Optometristka ...
eLegal se dlouhodobě zaměřuje na marketingové právo a regulaci reklamy ve zdravotnictví.
Co změnila novela zákona o ...
Od 26. května 2021 platí nová pravidla regulace reklamy pro zdravotnické prostředky, tedy produkty ...

Vygenerováno za 0.1153 sec
Informační portál mapující oblast oční optiky a optometrie. Posláním portálu je srozumitelnou formou oslovit co nejširší veřejnost se zájmem o vidění, zrak, módní trendy a konkrétní služby v oblasti oční optiky. Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.

Cookies

2022 © 4stav.cz | Provozovatel: EXPO DATA spol. s r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.